VIDEO Bez golova na Molineauxu, Mađari zadržali Elf

Nogomet 11. lip 202222:57 > 23:15 0 komentara

U subotu navečer odigrane su četiri utakmice u najvišem rangu (Liga A) UEFA-ine Lige nacija, i sve četiri završene su neriješenim rezultatom.

U utakmicama elitnoga razreda Lige nacija Engleska i Italija su odigrale 0-0, Mađarska i Njemačka su remizirale 1-1, a istim rezultatom završio je i okršaj Walesa i Belgije.

Repriza finala prošlog EURA pred praznim stadionom u Wolverhamptonu, budući da su Englezi kažnjeni upravo zbog nereda na finalu s Italijom, protekao je bez golova. Talijani su bili bolji u prvom dijelu, a Englezi u drugom, Mount je pogodio vratnicu, a Sterling propustio najveću priliku na utakmici.

Mađarska i Njemačka su u Budimpešti igrali 1-1, pa su Nijemci sve tri prve utakmice okončali s rezultatom 1-1. Odlični Mađari su poveli preko Nagya u 6. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Hoffman.

Vode Talijani s 5 bodova, Mađari imaju 4, Nijemci 3, a Engleska ima dva boda.

U skupini 4 u Rotterdamu su Nizozemska i Poljska odigrali 2-2, a Poljaci su poveli s 2-0 pogocima rođenog Engleza Mattya Casha(18) i Piotra Zielinskog (49). Nizozemce su potaza spasili Davy Klaassena (51) i Denzela Dumfriesa (54).

U Cardiffu su Belgijanci poveli preko Teilemansa (51), a izjednačio je Brennan Johnson u 86. minuti.

Nizozemska ima 7 bodova, Belgija i Poljska po 4, a Wales 1 bod.

U Ligi B u Podgorici su Crna Gora i BiH remizirali 1-1. Dinamovac Luka Menalo je u 62. minuti doveo BiH u vodstvo, da bi u 77. minuti poravnao Marušić. U drugoj utakmici skupine Rumunjska svladala u Bukureštu Finsku s 1-0 pogotkom Bancua (30).

U Ligi C Turska je slavila kod Luksemburga s 2-0 i ostala maksimalna nakon tri utakmice.