Propušta SP jer je kršio pravila doping kontrole?

Nogomet 19. ruj 202222:44 > 22:45 0 komentara
xPaolaxGarbuio LaPressex via Gulive

Balde je u veljači osvojio Afrički kup nacija sa Senegalom.

Senegalski nogometaš Keita Balde suspendiran je do 5. prosinca zbog kršenja pravila dopinške kontrole u Italiji, objavio je njegov klub Spartak Moskva.

“Nacionalni dopinški sud Italije suspendirao je nogometaša do 5. prosinca zbog proceduralnih povreda tijekom dopinške kontrole dok je igrao u Cagliariju“, stoji u priopćenju Spartaka.

Iz ruskog kluba nisu precizirali detalje i na koji način je 27-godišnji veznjak prekršio proceduru, ali su potvrdili da u testiranom uzorku nije otkrivena nikakva nedopuštena supstanca.

Prema pravilima Međunarodne nogometne federacije (Fifa), Balde se treninzima neće vratiti najranije 22 dana prije isteka suspenzije. Mogao bi propustiti Svjetsko prvenstvo koje se od 20. studenog do 18. prosinca igra u Kataru.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!