Petev pozvao iz HNL-a pet igrača iz četiri kluba

Nogomet 21. svi 202112:48 > 12:51
AP Photo/Alessandro Fucarini via Guliver

Izbornik Bosne i Hercegovine Ivajlo Petev objavio je popis igrača na koje računa u prijateljskim utakmicama protiv Crne Gore (2. lipnja) i Danske (6. lipnja).

Od reprezentacije se oprostio Edin Višća, a na popisu nema ni Edina Džeke i Miralema Pjanića, koji su oslobođeni ovog okupljanja.

Na popisu su se zato našli igrači iz čak četiri kluba iz HNL-a. Riječ je o Aleksandru Jovičiću (Gorica), Darko Todorović (Hajduk), Branimir Cipetić (Lokomotiva), Stjepan Lončar i Luka Menalo (Rijeka).

Golmani: Ibrahim Šehić (Konyaspor), Nikola Vasilj (Zorja), Kenan Pirić (Maribor)

Obrana: Siniša Saničanin (Vojvodina), Aleksandar Jovičić (Gorica), Anel Ahmedhodžić (Malmö), Dennis Hadžikadunić (Malmö), Darko Todorović (Hajduk), Jusuf Gazibegović (Sturm), Sead Kolašinac (Schalke), Branimir Cipetić (Lokomotiva), Eldar Ćivić (Ferencvaros)

Vezni red: Gojko Cimirot (Standard), Stjepan Lončar (Rijeka), Amir Hadžiahmetović (Konyaspor), Andrej Đokanović (Sarajevo), Rade Krunić (Milan), Dario Šarić (Ascoli), Adi Nalić (Malmö), Dino Beširović (Mezőkövesd), Almedin Ziljkić (Borac)

Napadači: Miroslav Stevanović (Servette), Luka Menalo (Rijeka/Dinamo), Ermedin Demirović (Freiburg), Smail Prevljak (Eupen)