FIFA World Cup 12. stu 20218:05 > 8:06 0 komentara
AP Photo/Andre Penner

Brazil je postao prva južnoamerička reprezentacija koja se kvalificirala za Svjetsko nogometno prvenstvo 2022 godine nakon domaće pobjede nad Kolumbijom (1:0).

Lucas Paqueta je u 72. minuti postigao pobjednički gol na asistenciju Neymara, a tim golom Brazil je došao do 34 boda iz 12 utamkica, te šest kola prije kraja potvrdio plasman u Katar.

Četiri najbolje južnoameričke momčadi izravno se kvalificiraju za SP 2022., a petoplasirana momčad ide u međukontinemtalno doigravanje.

Bila je to 11 uzastopna domaća pobjeda Brazila u kvalifikacijama, što je rekord u južnoameričkoj regiji, a desetu domaću utakmicu u nizu nisu primili gol, što je još jedan rekord.

Bizarni autogol golmana Antonyja Silve donio je Čileu pobjedu u gostima kod Paragvaja (1:0).

Ekvador ostaje na trećem mjestu zahvaljujući 1:0 domaćoj pobjedi nad Venezuelom.Piero Hincapie postigao je jedini pogodak na utakmici u 50. minuti.

Peru je zadržao nade u kvalifikacijama pobjedom od 3:0 nad Bolivijom u Limi.