Raspucani Belgijci i Nizozemci, Ronaldo spasio Portugal

FIFA World Cup 30. ožu 202122:41 > 23:39
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

U ostalim kvalifikacijskim utakmicama za Katar vidjeli smo neke zanimljive rezultate.

U skupini E Belgija je demolirala Bjelorusiju sa čak 8:0. U ovoj skupini je i Wales koji je slavio protiv Češke s minimalnih 1:0, junak u Cardiffu bio je Daniel James u 82. minuti.

Skupina G je bila izuzetno zanimljiva večeras, Norveška je u Podgorici jedva slavila protiv Crne Gore 1:0 uz pogodak Sorlotha. a Nizozemci su bili posebno raspucani protiv Gibraltara pobijedivši ih čak 7:0. Na prvi pogodak čekalo se do 42. minute kada je Berghuis doveo Nizozemce u vodstvo, a kasnije su još zabijali i Luuk de Jong, Wijnaldum, Malen, van de Beek te Depay dva puta. Najveće iznenađenje napravila je Latvija koja je u Istanbulu zagorčala život Turcima odigravši 3:3.

Turci su poveli preko Karamana i Calhanogloua, no pred kraj prvog dijela smanjio je Savalnieks. Yilmaz je povećao prednost Turske na 3:1 nakon penala, a onda Uldrikis i Ikaunieks nose veliki bod u Latviju.

U skupini A Portugal je izborio tešku pobjedu kod Luksemburga 3:1 uz pogotke Jote, Ronalda i Palhinhe, a ranije u ovoj skupini Srbija je slavila s 2:1 u Bakuu protiv Azerbajdžana.

SKUPINA A:
Azerbajdžan – Srbija 1-2 (Mahmudov 59-11m / Mitrović 16, 81)
Luksemburg – Portugal 1-3 (Rodrigues 30 / Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80)

SKUPINA E:
Belgija – Bjelorusija 8-0 (Batshuayi 14, Vanaken 17, 89, Trossard 38, 76, Doku 42, Praet 49, Benteke 70)

SKUPINA G:
Gibraltar – Nizozemska 0-7 (Berghuis 42, de Jong 55, Depay 61, 88, Wijnaldum 62, Malen 64, Van de Beek 85)
Crna Gora – Norveška 0-1 (Sorloth 35)
Turska – Latvija 3-3 (Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52-11m / Savaļnieks 35, Uldriks 58, Ikaunieks 79)