Makedonci šokirali Nijemce, Francuska slavila u Sarajevu

FIFA World Cup 31. ožu 202122:45 > 23:21
(Photo by Thilo Schmuelgen - Pool/Getty Images)

Večeras smo vidjeli zaista spektakularne rezultate u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Sjeverna Makedonija napravila je senzaciju večeras u Duisburgu gdje su slavili protiv Njemačke s 2:1. Vodstvo Sjevernoj Makedoniji donio je Pandev pred sam kraj prvog dijela. Na 1:1 je izjednačio Gundogan iz penala u 73. minuti, a pobjedu svojoj momčadi donio je Elmas u 85. minuti.

Na ljestvici vodi Armenija s devet bodova, Njemačka i Sjeverna Makedonija imaju po šest, Rumunjska i Island po tri, a Lihtenštajn je na začelju bez bodova.

Aktualni svjetski prvaci Francuzi, te bivši svjetski prvaci Englezi, Španjolci i Talijani nisi dozvolili iznenađenja ostvarivši nove pobjede.

Francuska je u susretu D skupine na Grbavici pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Antoinea Griezmann u 61. minuti. Adrien Rabiot je ubacio, a napadač Barcelone glavom pogodio mrežu Ibrahima Šehića.

Prvi suparnik hrvatske reprezentacije na EURO-u, Engleska je u susretu skupine I pobijedila sa 2-1 Poljsku koja je bila bez najboljeg igrača Roberta Lewandowskog.

U skupini C Italija je na gostovanju porazila Litvu sa 2-0 golovima Stefana Sensija (48) i Cire Immobilea (90+4-11m).

Kosovo je 34 minute odoljevalo španjolskim napadima, a onda je “nokautirano” za dvije minute. Prvo je Olmo u 34. minuti majstorski pogodio za 1-0, a u 36. minuti Ferran Torres je pogodio za 2-0. Kosovo je smanjilo u 70. minuti golom Besara Halimija, no pet minuta kasnije Gerar Moreno je vratio utakmicu u “sigurne vode” za domaćina.

Na ljestvici vodi Španjolska sa sedam bodova ispred Švedske koja ima bod manje i utakmicu manje.

U skupini F Škotska, još jedan od hrvatskih suparnika na skorašnjem EP-u, je bez većih problema porazila Farske Otoke sa 4-0. Strijelci su bili John McGinn (7, 53), Che Adams (60), Ryan Fraser (70), a Kieran Tierney je upisao tri asistencije.

Identičnim rezultatom je lider skupine Danska na gostovanju porazila Austriju, a golove su zabili Andreas Olsen (58, 74), Joakim Maehele (64), Pierre-Emile Hojberg (67). Danska vodi na ljestvici skupine s tri pobjede, a Škotska je druga s pet bodova.