FIFA World Cup 24. ožu 202119:55 > 21:41
REUTERS/Murad Sezer

Utakmicom Turske i Nizozemske u skupini G krenule su europske kvalifikacije za SP 2022. u Kataru, a domaćini su slavili s 4:2.

Junak Turske bio je Burak Yilmaz koji je zabio tri gola, od kojih je posebno lijep bio onaj treći iz slobodnog udarca za konačnih 4:2.

Domaćin je poveo u 15. minuti golom Yilmaza, a isti je igrač povisio na 2:0 u 34. minuti.

U 46. minuti bilo je već 3:0, a strijelac je bio Calhanoglu.

U samo razmaku od dvije minute Nizozemci su se vratili u igri. U 75. je zabio Klaasen, a samo minutu kasnije De Jong.

Za 4:2 fantastično golom slobodnog udarca pogodio je Yilmaz. Nizozemci u samoj završnici imali priliku smanjiti na 4:3, ali Depayu je penal obranio Cakir.

Reprezentacija domaćina idućeg svjetskog nogometnog prvenstva 2022. godine, Katara pobijedila je u prijateljskom susretu u Debrecenu Luksemburg s 1:0. Gol odluke zabio je Mohammed Muntari u 12. minuti susreta.

Tri minute prije kraja Luksemburg je ostao s igračem manje nakon što je isključen Aldin Skenderović.

Katar se kao domaćin World Cupa automatski kvalificirao za turnir, pa se mora osloniti na prijateljske igre kako bi se pripremio za nastup.Zbog toga je kao gost priključen skupini A europskih kvalifikacija. Igrat će protiv momčadi koje imaju slobodan datum određenog dana u grupi koja uključuje Portugal, Srbiju, Azerbejdžan, Luksemburg i Irsku.

Utakmice katarske vrste neće se računati u poretku, već će biti kategorizirane kao prijateljski susreti. Sve utakmice Katar će igrati Europi, kako one ni na koji način ne bi utjecale na kvalifikacijski proces.