Francuzi nemaju ništa protiv SP-a svake dvije godine

FIFA World Cup 1. lis 202120:51 > 20:52 0 komentara
( The Yomiuri Shimbun via AP Images )

U nogometnim krugovima i dalje je vruća tema ideja Međunarodne nogometne organizacije da se Svjetska prvenstva održavaju svake dvije godine.

Takva ideja uglavnom nije pala na plodno tlo među nogometašima, klubovima, navijačima i nogometnim radnicima, no nekima se ipak takva mogućnost čini vrlo zanimljivom.

Velika većina europskih nogometnih saveza se nije izjasnila pozitivno na takvo što, ali ne i Francuski nogometni savez.

„Ne protivim se takvom planu FIFA-e. Mislim da bi bilo pogrešno ne razmatrati pažljivo takav potencijalni projekt“, rekao je Noel Le Graet, predsjednik Francuskog nogometnog saveza koji je, inače, član Savjeta FIFA-e zbog čega vjerojatno ne čudi takav stav.

Treba samo podsjetiti kako je Didier Deschamps, izbornik francuske nogometne reprezentacije, koja je aktualni svjetski prvak, nedavno izjavio da bi održavanje Svjetskog prvenstva svake dvije godine „obezvrijedilo tradiciju ovog natjecanja“.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!