Argentina u šoku: Pogibeljan start i poništen pogodak

FIFA World Cup 13. stu 20209:49 > 9:54
(Photo by Marcelo Endelli/Getty Images)

Argentina se u četvrtak navečer morala zadovoljiti bodom protiv Paragvaja i tako prvi put ispustila bodove u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022.

Argentina i Paragvaj odigrali su 1:1 u 3. kolu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, ali moment koji je obilježio utakmicu je pogibeljan start paragvajskog napadača Angela Romera, koji je koljenom u leđa udario Exequiela Palaciosa.

Nakon što je sudac pregledao VAR snimku, Romero je prošao samo sa žutim kartonom, dok je veznjak Bayer Leverkusena pretrpio tešku ozljedu. Morao je biti odmah zamijenjen, a Argentinski nogometni savez potvrdio je da se radi o frakturi kralježnice.

”Naš igrač će biti izvan pogona nekoliko mjeseci zbog starta za koji ne znamo je li bilo namjere, a VAR to nije preispitao”, kazao je argentinski izbornik Lionel Scaloni.

Nakon uvodnih pobjeda protiv Ekvadora i Bolivije nogometaši Argentine očekivali su još jedan trijumf. Na praznom stadionu Bombonera napadački trojac domaćina činili su Messi, Lucas Ocampos iz Seville i Interov golgeter Lautaro Martínez. Argentinci su bili nadmoćni, imali su dosta lijepih prigoda, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

U 58. minuti Lionel Messi je zabio pogodak, ali nakon upotrebe VAR-a sudac ga je poništio zbog prekršaja koji se dogodio pola minute prije gola.