Sjeverna Makedonija oslabljena na Euru

EURO 26. tra 202122:16 > 22:17
REUTERS/Ognen Teofilovski

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije bit će oslabljena na skorašnjem Europskom prvenstvu nakon što je napadač Udinesea Ilija Nestorovski (31) operirao koljeno i neće nastupiti na EURO-u.

Nestorovski je u petak na treningu talijanskog kluba slomio legmente koljena i očekuje ga višemjesečni oporavak.

“Žao mi je, ali spreman sam ustati i boriti se. Nažalost, propustit ću Europsko prvenstvo kojem sam se radovao. Međutim, prebrodit ću ovaj izazov i vratit ću se jači nego prije. Put je težak, ali ja sam spreman”, napisao je na društvenim mrežama makedonski napadač koji je tri godine igrao i za Inter iz Zaprešića.

Nestorovski je za nacionalnu vrstu upisao 46 nastupa i zabio 10 golova.

Sjeverna Makedonija će u svom premijernom nastupu na EP-u igrati u skupini C s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom.