EURO 2. lip 202123:20 > 03. lip 2021 0:00 0 komentara
AP Photo/Miguel Morenatti

Škotska je tek u samoj završnici propustila pobijediti Nizozemsku u prijateljskom dvoboju pred Europsko prvenstvo.

U zanimljivoj utakmici koja je ponudila četiri pogotka, Nizozemska i Škotska remizirali su rezultatom 2:2.

Poveli su Škoti nakon jedanaest minuta igre pogotkom Jacka Hendryja da bi prije kraja prvog poluvremena izjednačio Memphis Depay. Škotska je ponovno povela u 64. minuti kada je gol postigao igrač Hiberniana Kevin Nisbet. No, u samoj završnici dvoboja ponovno se ukazao Depay i postavio konačan rezultat.

Nizozemci su bili bolja momčad, stvarali su više prilika, dominirali posjedom lopte, no Škoti su se hrabro obranili, a sami su iskoristili dvije ponuđene prilike za pogotkom.

Škotska će na Europskom prvenstvu igrati u skupini s Hrvatskom, Engleskom i Češkom, potonji će biti prvi protivnik, a dvoboj s Vatrenima ih očekuje u trećem kolu, 22. lipnja na Hampden Parku u Glasgowu.