Lovren: U tih 90 minuta nećemo biti prijatelji

EURO 19. svi 202119:46 > 20:14
Panoramic/Nikola Krstic via Guliver

Dejan Lovren i drugu sezonu zaredom je prvak države, prošle sezone to je napravio s Liverpoolom, ove sa Zenitom.

Liverpool je ove sezone muku mučio s ozljedama braniča, pa se puštanje Lovrena pokazalo lošim potezom Redsa.

“Ne žalim ni za čime jer je ta moja odluka bila najbolja u tom trenutku. To vam je kao da nakon izvlačenja lota kažete ‘Zašto nisi zaokružio te brojeve?’ Ne ide to tako”, za Athletic je otkrio Lovren pa dodao:

“Naravno da mi je bilo teško otići iz Liverpoola jer su tamo moja djeca išla u školu, a stvorio sam i prijateljstva. I danas gledam Liverpoolove utakmice i želim im sve najbolje. Čujem se sa Shaqirijem, Hendersonom, nekad i s Wijnaldumom, ali najviše sa Salahom. Najviše mi nedostaju navijači na Anfieldu. Jako mi je žao što nisu mogli podržavati momčad u vrijeme pandemije.”

“Dolazak u Zenit bila je sjajna odluka. Želim biti važna figura za igrače koji dolazi iz akademije. Mislim da oni mogu naučiti nešto od mene. Ja sigurno nisam idealan lider jer svatko od nas radi pogreške s vremena na vrijeme. No želim im biti primjer na terenu i izvan njega. Moraju naučiti cijeniti svoje suigrače, klub, trenera, ljude u klubu i sve ostalo.”

Osvrnuo se Lovren i na reprezentaciju koju čeka Euro gdje ćemo na otvaranju gledati reprizu polufinala Svjetskog prvenstva 2018. između Hrvatske i Engleske.

“Tri godine su prošle. Tu su sad neki drugi igrači, druga atmosfera i druge okolnosti. Bit će to potpuno drukčija utakmica. Engleska je vrlo zanimljiva reprezentacija i bit će mi neobično naći se na terenu s bivšim suigračima. Tijekom tih 90 minuta nećemo biti prijatelji.”