EURO U19: Branitelj naslova u golijadi do prve pobjede

EURO 17. srp 201819:54 > 20:00
Photo by Ronald Wittek/Bongarts/Getty Images)

Engleska je pobjedom započela obranu naslova na Europskom prvenstvu do 19 godina u Finskoj.

Momčad koju vodi 51-godišnji stručnjak Paul Simpson morala se dobrano potruditi ne bi li došla do premijerne pobjede na Europskom prvenstvu koje se održava u Finskoj.

Na stadionu OmaSp u Seinajokiju, Engleska je slavila protiv Turske rezultatom 3:2. Turci su poveli već u drugoj minuti nakon pogotka Yalcina, a dvadeset minuta kasnije Englezi su poravnali zahvaljujući Tangangi. Kako bi Gordi Albion na odmor otišao s prednošću pobrinuo se Brereton u samoj završnici uvodnog dijela. Embleton je zabio za 3:1 u 54. minuti da bi neizvjesnih završnih pola sata osigurao Guclu.

Ipak, Englezi su uspjeli sačuvati mrežu do kraja dvoboja, dok je Turska završila utakmicu s igračem manje, isključen je Guclu.

Engleska brani naslov koji je osvojila prije godinu dana.