Olić: Svaka čast Slovacima, ali pravi ispiti su na EURU

EURO 18. stu 201918:22 > 18:26
sportklub

Kako je izbornik Dalić otputovao u Vukovar povodom obilježavanja pada grada, umjesto njega pred mikrofon je danas stao njegov pomoćnik Ivica Olić.

Nakon što je na Rujevici u posljednjem kolu kvalifikacija izborila nastup na EURU, Hrvatska će sutra u prijateljskom susretu u Puli odmjeriti snage s Gruzijom.

Kako je izbornik Dalić otputovao u Vukovar povodom obilježavanja pada grada, umjesto njega pred mikrofon je stao njegov pomoćnik Ivica Olić, koji je rekao kako će priliku dobiti svi igrači.

“Dat ćemo priliku svim igračima, imamo neugodnog protivnika. Protiv Tunisa gdje smo relaksirajući ušli u utakmicu pa smo vidjeli koliko mogu biti teške”, rekao je Olić.

Bruno Petković trebao bi odmoriti, u petak ga očekuje derbi s Hajdukom u Zagrebu.

“Poštedit ćemo Brunu koji se malo žali na povredu, i u petak ima utakmicu. On ne bi trebao nastupiti.”

Konkurencija u veznom redu je strašna.

“Prije par mjeseci kad igrač tipa Matea ne igra, možda si mu prije mogao reći nemaš kontinuitet… A sada je u sjajnoj seriji u klubu, nekoliko puta smo gledali, igra jako dobro. Konkurencija je jako velika i jednostavno vjerujem da su igrači svjesno kakvi igrači igraju prije njih. Kako igra Broz, kako igra Luka, mali Vlašić… Bez obzira koliko god im bilo teško, oni to akceptiraju. Mene veseli trud. Vidim npr. da se Rog vraća, ima ono samopouzdanje kojeg baš i nije bilo dok je bio u Napoliju. Imamo slatkih briga i to je sjajno.”

Usporedio je Olić sadašnju generaciju i uspjeh u Rusiji s onom svojom, koja nije imala toliko sreće.

“Moja generacija možda nije imala sreću kakvu smo imali u Rusiji u kojoj se, npr. u izvođenju penala, sve vratilo. U subotu su samo dva igrača koji su igrali u Rusiji završili utakmicu sa Slovačkom u Rijeci. Obavljena je ta smjena generacija, ali tek će na velikim utakmicama, sa Francuskom i Njemačkom npr., vidjeti kvalitetu tih novih igrača u usporedbi sa onim što se pokazalo u Rusiji.”

Olić smatra da će Hrvatska svoju pravu vrijednost vidjeti tek protiv jednakih sebi.

“Svaka čast Walesu, Slovačkoj i Mađarskoj. Mi ćemo svoju kvalitetu vidjeti tek protiv Francuske, Njemačke… “

“Dosta tih reprezentacija koje su podbacile na SP-u će htjeti napraviti što prije što više. To su Nijemci, Talijani su se vratili., bit će tu teških protivnika.”