Englezi razbili Kosovo, Kane ispisao povijest

EURO 17. stu 201921:32 > 21:34
Catherine Ivill/Getty Images

U sklopu posljednjeg kola ciklusa kvalifikacija za EURO 2020 Engleska je svladala reprezentaciju Kosova s 4:0.

Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme ponudilo je pregršt prilika na objema stranama, a bolje su se snašli Englezi koji su poveli preko Harryja Winksa u 32. minuti. 23-godišnjem veznjaku Tottenhama to je bio prvijenac za Gordi Albion.

Završnica drugog poluvremena u potpunosti je pripala Engleskoj. Prvo je u 79. minuti mrežu zatresao Harry Kane i tako postao prvi engleski nogometaš u povijesti reprezentacije koji je postigao pogodak u svakoj utakmici kvalifikacija.

Četiri minute poslije i Marcus Rashford se uspisao u strijelce na asistenciju Raheema Sterlinga. Sterling se u momčad vratio nakon jedne utakmice suspenzije koju je zaradio zbog sukoba s reprezentativnim suigračem Joeom Gomezom.

Konačnih 4:0 postavio je 20-godišnji veznjak Chelseaja Mason Mount u sudačkoj nadoknadi.

Podsjetimo, Engleska je već osigurala plasman na Euro, a kvalifikacije je okončala na prvome mjestu s 21 bodom.

Drugo mjesto unaprijed je osigurala Češka koja je u rezultatski nevažnom susretu poražena u Bugarskoj. Jedini strijelac u Sofiji u 56. minuti bio je Vasil Božikov.

Češka je tako, zajedno s Gordim Albionom, osigurala plasman na Euro, dok će Kosovo svoju šansu tražiti kroz play-off Lige nacija koji će se igrati u ožujku 2020.