Kapetan Brazila bijesan na Messija: 'Utječe na suce!'

EURO 16. stu 201915:21 > 15:36
Getty Images/Pedro Vilela

I dalje se ne stišava bura oko jučerašnjeg prijateljskog susreta odigranom u Riyadu gdje je Argentina slavila protiv Brazila pogotkom Messija u 13. minuti

U jučerašnjem prijateljskom susretu odigranom u Saudijskoj Arabiji Argentina je pobijedila Brazil 1:0, a jedini pogodak na utakmici djelo je Lionela Messija. U 13. minuti Messi je imao penal, promašio, ali je natrčao na odbijenu loptu i zabio. Mogao je Brazili biti taj koji bi prvi poveo, ali Gabriel Jesus je promašio kazneni udarac u 10. minuti.

Nakon utakmice, najviše ljut i razočaran je bio kapetan Brazila Thiago Silva koji je opužio novozelandskog suca Matthewa Congera da je previše štitio argentinskog čarobnjaka.

‘Messi je taj koji diktira utakmicu i to je uvijek tako. Cijelo vrijeme je razgovarao sa sucem, a njemu je to očito pasalo. Uvijek natjera suce da dosude u njegovu korist. Razgovarao sam s nekim igračima iz španjolske Primere koji su mi također rekli da se Messi i tamo ponaša tako. To je nedopustivo – bijesan je bio Silva pa je nastavio:

‘ U Ligi prvaka on nema tako veliki utjecaj, jer suci su ipak profesionalniji. Još je i ušutkavao našeg izbornika Titea, mislim da mu to zaista ne treba, jer poštovanje je na prvom mjestu. Da je nešto slično napravio Ronaldo, njegovi navijači bi zasigurno bili ljuti’, zaključio je stoper PSG-a.