Olmo otkrio divne riječi koje mu je uputio izbornik

EURO 14. stu 201919:44 > 19:48
Giuseppe Bellini/Getty Images

Dinamov nogometaš Dani Olmo, koji bi u petak mogao debitirati za Španjolsku protiv Malte, rekao je kako su ulazak u A reprezentaciju i igranje s Dinamom u Ligi prvaka „samo početak“

– Lani sam imao jako dobru sezonu s klubom i mladom reprezentacijom na Europskom prvenstvu, a ove sezone u Ligi prvaka također igramo dobro, s prilikom proći skupinu. I sada sam primio ovaj poziv u reprezentaciju. Sve ide jako dobro, no ovo je samo početak – izjavio je 21-godišnji ofenzivni igrač u razgovoru za španjolske novine La Razón.

Kaže kako mu puno pomaže otac Miguel, nogometni trener.

Povezano

– Jako mi pomaže. Uvijek pričamo o nogometu te mi pomaže da budem bolji, o situacijama u igri. Analaiziramo situacije zajedno, gledamo što sam mogao bolje učiniti u pojedinom trenutku kako ne bih poavljao greške u idućim utakmicama. Razgovaramo i općenito o nogometu – napomenuo je.

Olmo se sa Španjolskom reprezentacijom nalazi u primorskom gradu Cádizu gdje će u petak igrati protiv Malte kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo. Nakon toga Španjolsku u Madridu čeka susret protiv Rumunjske.

Olmo u Španjolskoj više nije nepoznat nakon što je u lipnju s mladom U-21 reprezentacijom osvojio Europsko prvenstvo zabivši gol u finalu protiv Njemačke.

– Nakon toga je sve postalo drugačije. Bio sam pomalo nepoznat ljudima u Španjolskoj, a zatim se sve promijenilo. Ranije bih šetao svojim gradom Tarrasom i gotovo nitko me ne bi zaustavio. Nakon Eura sam bio ondje te je više ljudi znalo za mene, posebno djeca što je jako lijepo – rekao je.

Kada je navršio 16 godina iz podmlatka Barcelone je 2014. otišao u zagrebački Dinamo.

– Prilikom odluke o odlasku jedan od ciljeva je bio da postanem nogometaš i to sam postigao. Znam da sam prvi igrač koji je iz Barcelone otišao u Hrvatsku, obično igrači odabiru Englesku ili druge destinacije, no ja sam se na taj korak odlučio vjerujući da je to najbolje za moju budućnost. A ovo što sam sada u A reprezentaciji Španjolske je nagrada za sve godine rada ondje – izjavio je.

Rekao je kako su mu u Hrvatskoj svi pomagali da se snađe u novoj i nepoznatoj zemlji.

– Suigrači, treneri, ma svi… to mi je pomoglo da se osjećam ugodno ondje. Imao sam sreću da su mi pomagali te nije bilo gotovo nikakvog problema – ispričao je.

Alex Pantling / Staff

Kada je igrao na poziciji „devetke“ uzor mu je bio nekadašnji urugvajski napadač Diego Forlán, a kada je počeo igrati na krilu i polušpici pratio je Lionela Messija.

– Kada imam loptu volim pokušati predriblati protivnika, nastojati nadigrati obranu, ali također volim zajedničku igru, priključivati se suigračima. Zbog toga mi se sviđa igra reprezentacije – rekao je Olmo.

Kada je u ponedjeljak prvi put zakoračio u reprezentativni kamp u madridskom predgrađu Las Rozas izbornik Robert Moreno mu je rekao „da bude ono što jest“.

– Rekao mi je da sam ovdje zbog onoga što sam napravio u klubu i mladoj reprezentaciji. Da budem prirodan i da ću doprinijeti samim time što jesam – dodao je.

Sretan je što s Dinamom igra u Ligi prvaka, natjecanju u kojem je debitirao prije dva mjeseca.

– Kada sam se vratio s Europskog prvenstva rekli su mi da žele da ostanem kako bih igrao Ligu prvaka, kako bih im pomogao da se kvalificiraju a na kraju je tako bilo. Nije došlo do mog odlaska ali to nije bila nikakva trauma jer je moj san uvijek bio igranje u Ligi prvaka, a ove sezone sam ju htio igrati. Na kraju sam ostao te smo počeli jako dobro – zaključio je.
(Hina)