Talijani nakon puno muke 'okrenuli' Armence

EURO 5. ruj 201920:09 > 20:11
Filippo Alfero/Getty Images

Talijanska nogometna reprezentacija slavila je u okviru J skupine kvalifikacija za EURO 2020 u Erevanu protiv Armenije s 3-1.

Talijani su se, unatoč rezultatu, poprilično namučili za pobjedu jer su Armenci poveli već u 11. minuti golom Aleksandera Karapatjana. U 28. minuti izjednačio je napadač Torina Andrea Belotti, a Armenac Karapatjan zaradio je crveni karton u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

U drugom dijelu Talijani su uspjeli probiti obranu upornih Armenaca tek u 77. minuti preko igrača Rome Lorenza Pellegrinija, a samo tri minute kasnije Belotti je postigao još jedan gol, uz obilatu pomoć domaćeg vratara.

Talijani vode u skupini s maksimalnih 12 bodova, Armenci imaju šest, a u ovoj skupini još igraju Finska – Grčka te BiH – Lihtenštajn.