COPA AMERICA: Osam igrača Venezuele pozitivno na virus

Nogomet 13. lip 20218:44 > 8:45 0 komentara
Chepa Beltran

Osam nogometaša Venezuele koji sudjeluju na južnoameričkom prvenstvu (Copa America) u Brazilu imalo je pozitivan test na Covid-19, rekli su zdravstveni službenici u subotu, dan prije susreta s domaćinima u uvodnoj utakmici turnira.

Članovi izaslanstva uključuju igrače i članove pomoćnog osoblja,” stoji u izjavi Tajništva zdravstva Brazilije, gdje će se održati nedjeljna utakmica.

Južnoamerička nogometna federacija (CONMEBOL) postavila je dijagnozu u petak i obavijestila lokalne zdravstvene vlasti.

Svi su asimptomatski, izolirani u pojedinačnim sobama i nadzire ih tim CONMEBOL-a i lokalni zdravstveni službenici,” dodaje se u priopćenju.

Iz CONMEBOL-a stiže informacija kako je ukupno 13 članova venezuelske delegacije imalo pozitivne rezultate testa. Brazilski ministar zdravstva Marcelo Quiroga rekao je kako je riječ o 12 osoba.

Venezuela je pak rekla da ih je 11 te najavila kako poziva dodatnih 16 igrača da se pridruže momčadi na jednomjesečnom turniru.

Venezuela bi se u nedjelju na stadionu Mane Garrincha trebala sučeliti s trenutnim prvakom Brazilom.

Copa America, najstariji turnir u međunarodnom nogometu u kojem sudjeluje 10 južnoameričkih nacija, u posljednji je trenutak premješten u Brazil nakon što se Argentina povukla zbog tamošnjeg vala Covida-19.

Brazil je pristao biti domaćinom turnira usprkos vlastitim problemima s koronavirusom. Otprilike 484 235 ljudi umrlo je u Brazilu, više nego u bilo kojoj zemlji na svijetu, osim u Sjedinjenim Državama, a u petak je prijavljeno 2216 smrtnih slučajeva.

Copa America, južnoamerički ekvivalent Europskom prvenstvu, trebao bi trajati do 10. srpnja. (H)

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!