Nogomet 19. sij 202222:01 > 22:28 0 komentara
Tobi Adepoju via Guliver

Nogometna reprezentcija Nigerije nastavila je s odličnim predstavama na ovogodišnjem Afričkom kupu nacija, u susretu 3. kola skupine D je u Garoui svladala Gvineju Bisau sa 2-0 (0-0) te tako osvojila prvo mjesto s maksimalnih devet bodova.

Protiv nejake Gvineje Bisau u strijelce su se upisali Sadiq (56) i Troost-Ekong (75).

Ovim porazom Gvineja Bisau je ostala posljednja na ljestvici s jednim bodom te je okončala natjecanje.

Drugo mjesto u ovoj skupini koje također vodi u osminu finala osvojio je Egipat koji je u susjedskom derbiju u Yaoundeu nadigrao Sudan sa 1-0 (1-0) golom Abdelmonema (35). Egipat je tako natjecanje u skupini okončao sa šest bodova, dok je treći Sudan ostao na jednom i neće igrati u osmini finala jer su već sada sve trećeplasirane reprezentacije u ostalim skupinama bolje od njega.

Raspletom u skupini D zadovoljni mogu biti i Zelenortski otoci i Malavi, koji su završili na trećem mjestu u skupinama A i B jer su i teoretski osigurali plasman dalje kao dvije od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Još ranije su prolazak u osminu finala iz skupine A izborili Kamerun i Burkina Faso, iz skupine B Senegal i Gvineja, a iz skupine C Maroko i Gabon.

U četvrtak će se odigrati utakmice 3. kola u skupinama E i F nakon kojih će biti poznato svih 16 sudionika kao i parovi osmine finala.