Šuker smijenjen, Kustić će voditi HNS!

Nogomet 29. srp 202112:50 > 16:07
Drago Sopta/HNS

Na skupštini HNS-a Davor Šuker jednoglasno je smijenjen, a na mjestu predsjednika zamijenit će ga Marijan Kustić.

Kustić je bio jedini kandidat te će u sljedeće četiri godine voditi HNS.

“Rezultati reprezentacije i Saveza nisu plod rada jedne osoba. Hvala svim skupštinarima, članovima Izvršnog odbora, cijeloj radnoj zajednici. Hvala i tebi Davore što si me izabrao za suradnika. Osobno sam u nogometu išao stepenicu po stepenicu, bio sam nogometaš, direktor kluba, predsjednik županijskog saveza, član IO-a HNS-a, izvršni direktor HNS-a i desna ruka Davora Šukera. Nakon što je Davor odlučio da se neće kandidirati, ja sam odlučio podnijeti kandidaturu. Želim otvorenu i konstruktivnu suradnju klubova i HNS-a, želim strategiju razvoja hrvatskog nogometa od 2022. – 2026. i razvoj ženskog nogometa i futsala. Tražit ćemo bolju suradnju sa zajednicama lokalne samouprave jer trebamo bolju infrastrukturu. Popravit ćemo to. Iznad svih Hrvatska – to je naš program integracije HNS-a s nogometnom zajednicom. Ja sam tu deset godina, svi se znamo i nemam što posebno kazati. Želim sreću našim klubovima koji večeras igraju utakmice u Europi. Moramo biti jedinstveni u tome. Čestitam i našim olimpijcima koji se bore za medalje, mi smo uz njih”, rekao je novi predsjednik.

Kustić je za prvog dopredsjednika izabrao Antu Vučemilovića Šimunovića, dok su ostali dopredsjednici Mario Smodlaka, Damir Mišković, Nenad Črnko i Slavko Prišćan.

Kustića će na mjestu izvršnog direktora HNS-a trebao zamijeniti nekadašnji potpredsjednik Dinama Tomislav Svetina, a ulazi u novi saziv i Stipe Pletikosa, koji bi trebao postati novi tehnički direktor seniorske i U21 reprezentacije.

Šuker je odradio dva mandata, na mjesto predsjednika Saveza stigao je u srpnju 2012. kada je na toj poziciji zamijenio Vlatka Markovića.