‘Samo bi se Dinamo prošetao ciparskom ligom’

FIFA World Cup 8. lis 202111:05 > 11:07 0 komentara
GuliverImages

Niti jedan igrač Cipra ne bi mogao igrati za Vatrene, ali ako ne budemo skroz koncentrirani možemo imati problema, rekao je Ivan Mance, tehnički direktor ciparskog prvoligaša Pafosa.

Nekoliko puta je zazvonio telefon, pa se tehnički direktor ciparskog prvoligaša Pafosa Ivan Mance nije uspio javiti:
“Stižu naši navijači, pa svatko me nešto pita.”

Mance je nekoliko mjeseci na Cipru. Dojmovi su iznenađujući.
“Iskreno, sad se pitam zašto nikad nisam došao na Cipar na odmor. Valjda zato što mi je more tu. Istina, po ljeti je vruće, ali ovdje je doista kvaliteta života vrlo dobra. Prosječna plaća je kao naša, ali luksuz je jeftiniji. Tu mislim na restorane i hranu u trgovinama. Ljudi su opušteniji, svi govore engleski i mojoj se obitelji to jako dopalo. Pafos je grad kao Varaždin, a na moru je. nema gužvem sve je nekako dostupno.”

Mi smo tu ipak zbog nogometa. Reprezentacije traži nove bodove.
“Mučili smo se u Rijeci, mislim da je dobra opomena. Niti jedan igrač Cipra ne bi mogao igrati za Vatrene, ali ako ne budemo skroz koncentrirani možemo imati problema. Razgovarao sam s našim izbornikom i svjestan je toga.”

Cipar kao reprezentacija ne može napraviti iskorak. Mance je to ovako pojasnio:
“Stranci su vrlo dobri, ali domaći igrači su rijetko na pravoj razini. Još su daleko u tom omladinskom pogonu. Tu imaju dosta problema. Ali klubovi sve više ovdje shvaćaju da je neminovnost kvalitetnije raditi s djecom da bi im se kvaliteta nogometa mogla podići. Još jedan stvar je problem. A to je obavezni vojni rok. Dosta se tih igrača između juniora i seniora upravo pogube u tih godinu dana.”

Vaš klub Pafosa je trenutno sedmi.
“Trebali smo imati barem pobjedu više. Uputili smo 18 udaraca i zabili pet golova, a nama su četiri puta pucali na gol i zabili tri gola. Ovaj klub kojeg su preuzeli ruski ulagači su impulzivni, željeli bi puno toga preko noći. A klub nikad nije bio plasirane ispod sedmog mjesta. No, gradi se kamp i stadion, klub je uzeo jedan hotel s 42 apartmana za igrače. Imaju ljudi viziju, treba im i strpljenje.”

Kakva je ciparska liga u odnosu na HNL?
“Tu će te se iznenaditi. Dinamo je jedan svijet i on bi se ovdje prošetao. Ali Rijeka, Osijek, Hajduk i Gorica bi se ovdje borili za naslov prvaka. Ne kažem pritom da bi osvojili naslov prvaka. Strani igraču su plaćeni u tom razredu koliko mogu platiti i naši gore navedeni klubovi. Liga je zanimljiva, naše utakmice gleda između 2500 i 5000 gledatelja. Na stadione se može s Covid potvrdom.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!