Dalić objasnio nova imena u reprezentaciji

Liga nacija 16. svi 202211:21 > 11:33 0 komentara
Chumachenko Alexey

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić objavio je popis igrača na koje računa u lipanjskim utakmicama Lige nacija.

“Čestitam Dinamu na tituli”, započeo je Dalić pa se osvrnuo na popis:

“Čuli ste popis, pred nama su četiri teške utakmice. Bit će nezgodno jer završavaju prvenstva. Imat ćemo četiri utakmice u deset dana, stoga smo malo i proširili popis, morat ćemo kalkulirati.”

“Novi vratar je Labrović, Grbić je na pretpozivima, čekamo da on riješi tu situaciju, računamo na njega. Lovre Kalinić preskače ovu akciju u dogovoru sa mnom.”

“Desni bok imamo Juranovića i Vrsaljka, Šime je opet malo ozlijeđen. Nadam se da će biti OK, hoćemo da se on vrati u reprezentaciju. Juranović će biti u redu do popisa. Novi stoper je Erlić, dobar je, dugo smo ga pratili i treba nam. Na lijevom boku smo možda i najkvalitetniji. Sosa i Barišić obojica igraju jako dobro. Lovren ne može, tu smo stavili još i Josipa Šutala koji se nakon dvije utakmice mladih priključuje nama. U vezi smo dodali Sučića koji će isto kao i Šutalo biti s mladima pa doći nama. U fazi napada novi je Petar Musa, zabija golove i igra sjajno, dogovorio je transfer u veliki klub.”

“Moramo napraviti fokus na Austriji i Francuskoj doma, ali čeka nas težak Kopenhagen i Francuska u Parizu. Neće tu biti puno kalkulacija, određivat će situacija kakva bude. Ne mogu Modrić, Perišić, Gvardiol ili Brozović igrati sve četiri utakmice, vidjet ćemo kako će se osjećati. Nezgodno je što su igrači sedam dana na odmoru pa se okupljamo, opasnost je od ozljeda i svega toga. Nećemo moći složiti najidealnije, a već u prvoj utakmici moramo staviti najjače snage i probati dobiti jer je to najvažnija utakmica.”

U mladoj reprezentaciji je prvi put pozvan Igor Matanović iz St. Paulija, a veliku ulogu tu je odigrao Dalić.

“Svi skupa radimo na tome. Dobili smo Stanišića, Sučića i Vidovića, igrače koje hoće Njemačka. Oni su druga generacija Hrvata, možda malo drugačije razmišljaju, ali kad dođe vrijeme, odabiru Hrvatsku. Napravili smo sjajan posao i mogu biti primjer drugim igračima za budućnost.”

Nijemci su zainteresirani za Gabriela Vidovića.

“Htjeli su nam uzeti Sosu, a na kraju smo mi tu prošli malo drugačije nego oni. Bolje ili lošije, to je relativna stvar. Najvažnije je što osjećaju dečki u sebi, i briga nas, činjenica da ih pratimo i da osjete da nam je stalo do njih. Kvaliteta je nužna da bi postojao interes, a i njima je teško kad se moraju odlučiti između Hrvatske i Njemačke, a žive i rade tamo. Za Vidovića ćemo se boriti do kraja, može se dogoditi da će uskoro dobiti poziv i A reprezentacije.”

Vlašić i Pongračić nisu standardni u klubovima, no Dalić ih ne odriče.

“Ima nekolicina igrača koji nisu standardni. Tu ste baš rekli njih dvojicu. Vlašić ima moje ogromno povjerenje, žao mi je što ne igra i ne želim ga izgubiti. Nepozivanje u reprezentaciju bi ga dotuklo, hoću ga vratiti u život koliko je god moguće. Dobit će šansu i svjestan je da mora igrati. Donijet će odluku tijekom ljeta što i kako. Bio je jedan od najboljih igrača u kvalifikacijama, znam koliko vrijedi i može. Svi u stožeru smo za njega i stav je da mora biti s nama. Pongračić je igrao dobro pa nije igrao u prvoj postavi, problem ima oko transfera, ali ako gledamo Svjetsko prvenstvo i iza toga, on je naša budućnost. Znamo da će Vida i Lovren uskoro završiti karijeru, to je tako biološki, i moramo imati četiri, pet stopera na raspolaganju. Ne želimo izgubiti Pongračića, dati mu vjetar u leđa, kao i Ivi Grbiću i mladim igračima koji dolaze. Moramo im dati podršku da se što prije vrate u formu u kojoj su bili prije.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!