AFCON na SK: Poznati parovi osmine finala

Nogomet 20. sij 202222:04 > 23:01 0 komentara
Sebastian Frey via Guliver Image

Nogometne reprezentacije Gambije, Malija i Tunisa izborile su plasman u osminu finala afričkog Kupa nacija nakon odigranih susreta posljednjeg, trećeg kola skupine F.

Mali je u zadnjem kolu pobijedio Mauritaniju sa 2-0 osvojivši prvo mjesto u skupini, dok je Gambija porazila Tunis sa 1-0. Bio je to rezultat koji je obje ekipe odveo dalje, Gambiju kao drugoplasiranu, a Tunis kao jednu od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Mali je stigao do pobjede golovima Massadia Haidare (2) i Ibrahima Konea (49-11m).

U drugom susretu Gambija je slavila golom Abliea Jalloea u trećoj minuti sudačke nadoknade. Tunis je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena promašio kazneni udarac. Seifeddine Jaziri je pucao, a Baboucarr Gaye sjano obranio.