Indisponirana Hrvatska poražena od Tunisa u Varaždinu

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je u prijateljskoj utakmici u Varaždinu od Tunisa rezultatom 2:1.

(8036 gledatelja na tribinama)

Hrvatska je bolje ušla u utakmicu, a prva prilika je već bila u 5. minuti kada je Badelj zatresao vanjski dio mreže. Odmah minutu poslije prva veća prilika za Tunis, pokušao je glavom Msakni, otišao je udarac preko gola.

I onda u 16. minuti gosti dolaze u vodstvo nakon sjajne kontre. Msakni je primio loptu i sjajno proigrao Anicea Badrija koji zabija pored nemoćnog Sluge.

Tunis je još jednom zaprijetio iz kontre nakon pola sata igre, Lovren je blokirao udarac Badija u posljednji trenutak.

Samo minutu poslije nova prilika za goste, Badri je ponovno pobjegao, ali još jednom ne koriste Tunižani neopreznost naše obrane.

Nova velika prilika za Tunis u 43. minuti, pokušao je Khazri, a lopta odlazi tik uz lijevu vratnicu.

U zadnjoj minuti prvog dijela još jedna prilika za afričku reprezentaciju, ali Sluga je obranio udarac Khazrija.

Odmah na početku drugog poluvremena “Vatreni” dolaze do izjednačenja, a strijelac je Bruno Petković. Badelj je sjajno podvalio loptu za napadača Dinama, a Petković se sjajno oslobodio pratnje i postigao prvi gol za reprezentaciju.

Hrvatska je zaigrala puno bolje u nastavku, već u 50. minuti vidjeli smo novi pokušaj, ali neprecizan je bio Kramarić.

Samo dvije mintue kasnije domaćini su imali novu veliku priliku preko Pašalića koji je pucao pored gola.

Nakon sat vremena igre prva velika prilika za Tunis u nastavku, Msakni je izašao oči u oči sa Slugom, a vratar Rijeke refleksnom reakcijom zaustavlja njegov pokušaj.

U 70. minuti jedanaesterac za Tunis, nakon što je Vida igrao rukom u kaznenom prostoru. Penal je izveo Sliti i preciznim udarcem po sredini gola doveo goste u vodstvo.

U 77. minuti Caktaš je imao dobru priliku, ali njegov pokušaj je završio u bloku.

Do kraja utakmice Hrvatska je pokušavala doći do izjednačenja, ali Tunis je izdržao pritisak i slavio protiv viceprvaka svijeta.