Ovacije Luki, Livaković na kraju spasio pobjedu!

Catherine Ivill/Getty Images

U 3. kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine nogometaši Zlatka Dalića su upisali tri vrlo važna boda

Luka, Luka grmio je Gradski vrt. Prepune tribine stadiona u Osijeku skandirale su najboljem svjetskom nogometašu, koji je ponovno vodio Hrvatsku do pobjede protiv Walesa 2:1. Bilo je jako vruće, na kraju i drmatično, no Hrvatska je došla do kapitalno vrijedna tri boda.

Početak dvoboja e u laganom ritmu, dvije povratne lopte od strane Perišića i Brekala nisu pronašle pravu adresu. Jednu dobru loptu Kramarić nije uspio primiriti. Prva prijetnja naše reprezentacije, pucao je Perišić iznad vratnice. Inače, Perišić je dosad postigao šest pogodaka za Hrvatsku u utakmicama koje su igrane u Osijeku.

Prva pravu opasnost vidjeli smo u 11. minuti kada je Wilson izašao pred Livakovića, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan. Uzvratili smo dobrom akcijom po desnoj strani, ali ubacivanje Brekala ponovno nitko nije pratio. Hrvatska je izgleda bolje, ali još uvijek to nije konkretno.

U 17. minuti Hrvatska je u vrućem Osijeku povela 1:0. Maestralno je Luka Modrić odigrao iz sredine igrališta za Perišića, koji je tražio Kramarića, uputio je oštru loptu koju je u svoju mrežu pospremio Lawrence. U 23, minuti sudac je prekinuo igru, kako bi se nogometaši mogli osvježiti vodom.

Hrvatski navijači u Osijeku radili su valove na tribinama. Popularna Ola koja je na tribinama prvi puta viđena u Meksiku 1986. godine. Službeni spirek obznanio je da u Gradskom vrtu točno 17.061 gledatelj.

U 37. minuti ponovno jedna dobra lopta prema Kramariću, lažnjakom se oslobodio i pucao, no lopta je otišla visoko iznad gola. Uzvratili su gosti u 42. minuti, dobra povratna lopta, no udarac Wilsona koji nije bio najbolji obranio je Livaković. Hrvatska je posustala u samoj završnici prvog poluvremena, no ono što je nabitnije ima aktivan rezultat.

Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Zlatka Dalića dobro su otvorili drugo poluvrijeme, Najprije je poništen pogodak Matea Kovačića zbog zaleđa. Nakon toga je bila gužva u kaznenom prostoru, Modrić gura loptu do Perišića koji ponovno zabija u Gradskom vrtu. Hrvatska je povela 2:0. Lovren je u skoku s Baleom napravio prekršaj i dobio žuti karton. Opasna situacija, no Gareth Bale nije bio precizan kako on to zna biti iz ovakvih pozicija.

U 59. minuti je Bale sjajno primio loptu, namjestio na uadarc, no ponovno je siguran Livaković. Mijenja Dalić. Izlazi Brekalo, a umjesto njega je ušao Mario Pašalić. Još jednom je Kramarić bio u prigodi, no ovoga puta nije vidio bolje postvaljenog Pašalić. Od Kramarića ništa novo. Još jednom je Bale pucao, Livaković na mjestu. Kovačić je napustio igru, dobio aplauz, a ušao je Badelj, kako bi učvrstio igru vezne linije.

No, u sljedećm napadu Mario Pašalić odigrava pogrešnu loptu, Brooks je odapeo sam dvadesetak metara, na proputovanju je dirala Vidu i iazvršila iza Livakovića za 2:1. Ostaje nam petnaestak vrlo uzbudljivih minuta. Još jednom je pokušao Kramarić, ali lopta ide pored vratnice. Jedan Wilsonov pokušaj je otišao pored gola.

Bila je to teška, iscrpljujuća utakmica u kojoj je Hrvatska na kraju ostavrila ono što je morala i željela. Stiga do šestog boda na putu prema Euru 2020.