Tri mlada Hrvata na prestižnoj UEFA-inoj listi

Reprezentacija 2. sij 201922:08 > 22:15
Joachim Sielski/Bongarts/Getty Images

UEFA je na svojoj službenoj stranici objavila popis od 50 igrača do 21 godine na koje vrijedi obratiti pozornost.

Među igračima od 21 godine i mlađima trojica su Hrvata te jedan stranac koji igra u 1. HNL. U pitanju su Josip Brekalo, ofenzivac Wolfsburga, Lokomotivin veznjak Luka Ivanušec te Dinamov dvojac Nikola Moro i Dani Olmo.

Među spomenutim igračima nalaze se sada već zvijezde poput Jadona Sancha, engleskog tinejdžera koji je oduševio u dresu Borussije D. postavši najskupljim igračem Bundeslige. Jedno se poznato prezime također našlo na ovoj listi, riječ je o sinu Gheorghea Hagija, Ianisu, koji je igra u Viitorulu baš pod ocem i prvo je ime tog kluba.

Zagrebački Dinamo može se pohvaliti da je jedan od rijetkih klubova koji imaju dvojicu igrača na ovom popisu, zajedno sa spomenutim CSKA-om, Benficom (Joao Felix, Gedson Fernandes), Paris SG-om (Moussa Diaby, Stanley N’Soki), Realom (Javier Sanchez, Vinicius Junior), Barcelone (Juan Miranda, Ricard Puig), Borussije D. (Jadon Sancho, Achraf Hakimi) i Chelseaja (Ethan Ampadu, Callum Hudson-Odoi).

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Brekalo se već treću sezonu nalazi se u Njemačkoj, član je Wolfsburga, u kojem igra jednu od važnijih uloga, što mu je donijelo i promociju među Vatrene, a svoj je talent pokazao u nedavnim utakmicama sa Španjolskom i Engleskom.

Odlaskom Lovre Majera Luka Ivanušec postao je prva violina Lokomotive, desetka u pravom smislu te riječi, već je osjetio što znači igrati za A selekciju Hrvatske.

Nikola Moro već je bio jednom nogom izvan Maksimira kada se sudbina poigrala njime. Umjesto izdašnog transfera, 20-godišnji Solinjanin većinu 2018. proveo je na rehabilitaciji zbog ozljede ligamenata koljena. U završnici jeseni Nenad Bjelica postupno ga je vraćao u momčad i na proljeće će biti još jedan adut maksimirskog kluba u europskom pohodu.