Saznalo se prodaje li Šuker onu medalju iz '98.

Reprezentacija 21. stu 201823:49 > 23:55
www.the-saleroom.com

Sportklub je neki dan među prvima izvijestio kako se prodaje brončana kolajna sa Svjetskog prvenstva prije dvadeset godina koju su dohvatili Vatreni...

Cijeli hrvatski medijski prostor ubrzo se raspričao o tome, započela je potraga za vlasnikom tog odličja. U nekoliko dana dubinskim kopanjem nije se uspio detektirati njen vlasnik, a misterij bi sada mogao biti riješen.

Naime, RTL je od aukcijske kućena čijim stranicama je bronca postavljena na dražbu saznao kako medalju vrlo vjerojatno ne prodaje nitko od članova momčadi.

Razlog? U to vrijeme 30 medalja koje su dobili članovi svih triju reprezentacija, koje su se našle na konačnom postolju u Francuskoj, nisu bile jedine koje su podijeljene u čast uspjeha nogometnih reprezentacija.

Naime, još po 10 je dodijeljeno različitim dužnosnicima, a tu će već biti puno teže detektirati tko je sve “omastio brk” i iskoristio priliku oktiti se bronačnim perjem naših nogometaša.

Kako bi prisznažili svojoj tvrdnji, djelatnici The Salerooma dali su vrlo plastičan primjer: da je na aukciju tako vrijedan komad metala stavio, primjerice, Davor Šuker, ona ne bi imala tako nisku početnu cijenu (7,5 tisuća eura). Pod uvjetom da bi bilo dozvoljeno objaviti njegov identitet, a to bi mu svakako bilo u interesu, zbog postizanja maksimalne cijene.