Hrvatski izbornik: U Pjaci i Rogu vidim problem!

Reprezentacija 20. stu 20189:34 > 9:35
Denis Doyle/Getty Images

U velikom razgovoru za Sportske novosti, izbornik hrvatske reprezentacije osvrnuo se na stanje kadra Vatrenih po završetku Lige nacija...

Denis Doyle/Getty Images

Najzanimljivije je bilo poslušati njegovo razmišljanje u vezi pozicija na kojima smo imali najviše problem, a to su već poslovično bokovi:

“Dobili smo dobar temelj, podlogu za budućnost, igrače koji itekako mogu konkurirati. Tu mislim u prvom redu na Josipa Brekala i Nikolu Vlašića. Tin Jedvaj demonstrirao je da je kadar biti alternativa na boku, iako mu je prava pozicija na stoperu. I Antonio Milić je igrao dobro na lijevom beku. Imamo puno razloga za optimizam”.

Zanimljivo je pročitati takvu ocjenu nastupa Jedvaja, čiji doprinos u napadačkom smislu nikako nije upitan, međutim u obrambenom dijelu itekako je bilo propusta i nadamo se da ih je i izbornik primijetio.

Isto tako, treba naglasiti kako je momčad bila u jedinstvenoj situaciji da je u isto vrijeme imala više ozlijeđenih igrača baš na poziciji koja je najranjivija i toga je Dalić svjestan. A svjestan je i činjenice da više neće moći ozbiljno računati na igrače koji nisu standardni u svojim klubovima. Tu je izbornik bio vrlo otvoren:

“Oni koji će igrati u klubu bit će s nama. Trebaju nam ljudi koji stalno nastupaju i u formi su. U Londonu želim uvesti napadača ili ofenzivnog veznjaka, okrećem se prema klupi i tamo vidimo Pjacu, Pašalića i Roga koji nemaju taj kontinuitet. To je problem koji moramo još izliječiti do kraja”, objasnio je Dalić pa spomenutim mladićima preporučio put od kojega bi koristi mogli imati oni sami, ali i nacionalna momčad:

Jack Taylor/Getty Images

“Neka idu putem Vlašića i Brekala. Moraju se izboriti za minutažu, dolaze utakmice u kojima nema više popravnoga i obvezni smo u takvim susretima biti s maksimalno spremnim igračima i onima koji imaju natjecateljski ritam”.

Hrvatska će u kvalifikacijama za Euro biti nositelj, saznali smo to sinoć kada je Nizozemska anulirala zaostatak 0:2 u samoj završnici protiv Njemačke. No, teško ćemo i sa tim statusom izboriti EP ako ćemo izgledati kao u prvom dijelu utakmice protiv Engleske.

Važno je da Dalić ima objašnjenje za ono što se tamo događalo:

“Dva i pol dana nakon Španjolske, te teške utakmice, moraš krenuti oprezno, drugačije se malo postaviti. Nemaš svježinu, snagu ni brzinu. Plan je bio da stojimo u čvrstom bloku, da napravimo visoki presing kad je god to moguće, ali morali smo paziti. Imaju Rashforda i Sterlinga koji te začas pregaze. Zato smo startali povučenije”.