VATRENO SRCE Mateo 'uklizao' Lovrenu pa sjeo za telefon

Reprezentacija 13. stu 201821:50 > 21:51
www.hns-cff.hr

U Kristalnoj dvorani hotela Westin održala se vrlo lijepa priredba u organizaciji hrvatske nogometne reprezentacije.

PIŠE JOSIP JURAJ PAJVOT

Zaklada Vatreno srce je organizirala donatorsku večer u kojoj su se prikupljala sredstva za Kliniku za dječje bolesti u Klaićevoj i akcija „Korak u život”. Točnije, radilo se o nabavi kirurških instumenata za kliniku u Klaićevoj i prikupljanje sredstava za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi čime se akcija „Korak u život” bavi već dulje vrijeme.

Cijela nogometna reprezentacija i brojna poznata lica iz svijeta sporta su se okupila na ovoj vrlo lijepoj akciji u kojoj je u sat vremena prikupljeno više od 400 tisuća kuna.

Reprezentativci su se javljali na pozive gledatelja koji su čestitali svojim ljubimcima na povijesnom uspjehu u Rusiji. Hvalevrijedna akcija traje do 3. prosinca kada će gledatelji moći preko telefona pomoći.

Vatreno srce je zaživjelo prije deset godina kada je izbornik reprezentacije bio Slaven Bilić. Posljednja donatorska večera održana je 2012. godine kada je izbornik bio Igor Štimac.

Bivši izbornik danas nije bio na okupljanju zbog obveza u klubu, ali je u njegovo ime govorio Nikola Jurčević, njegov dugogodišnji pomoćnik u reprezentaciji.

Ovo je bila Slavenova ideja, uvelike su pomogli doktor Bahtijarević i profesor Paladino i lijepo je vidjeti kako se i dalje pomaže potrebitima”, podijelio je s nama Jurčević.

Izbornik Dalić je također imao samo lijepe riječi za ovaj događaj:

„Zahvaljujem bivšim izbornicima koji su večeras ovdje, Štimac, Jozić i Ćiro su uvelićali ovu predstavu svojim dolaskom. Slavena nema ovdje zbog obaveza u klubu, ali njegov trag u ovoj akciji je neizbrisiv. Da on nije započeo s „Vatrenim srcem” ovog danas ne bi bilo. Nama nije nikakav problem pomoći djeci, reprezenzacija nam je sve dala. U Rusiji smo živjeli najljepših 30 dana u našim životima i drago nam je da smo toliko razveselili hrvatski narod”.

Najveća “provala” večeri bila je kada je voditelj priredbe upitao Matea Kovačića o tome hoće li Liverpool, za kojeg nastupa kolega mu reprezentativac Lovren, biti prvak Engleske ove godine.

“Liverpool? S obzirom da ima Dejana Lovrena, teško”, rekao je Mateo i izazvao salve smijeha.

Očevici tvrde da je nakon te izjave nekima hrana iz usta letjela toliko brzo i eksplozivno da se lijepila za potiljak ljudi nekoliko redova ispred.

Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije i najbolji igrač svijeta je bio kratak:

„Ponosan sam što kao reprezentacija možemo pomoći djeci kojoj je potrebno, drago mi je što nastavljamo tradiciju koja već traje evo 10 godina i nadam se da će još dugo godina zaklada „Vatreno srce” činiti dobro”.

Hvalevrijedna akcija traje do 3. prosinca kada će gledatelji moći preko telefona pomoći. Cijena poziva je 6,25 kuna a broj na koji možete pomoći je 060 9004.