Hrvatska poražena u Švedskoj!

Linnea Rheborg / Staff

Izabranici Zlatka Dalića izgubili su u dvoboju pretposljednjeg kola Lige nacija protiv Švedske rezultatom 2:1

KRAJ UTAKMICE! Hrvatska je upisala novi poraz u Ligi nacija, a borba za opstanak u elitnom razredu sada je dodatno zakomplicirana. Srećom, barem je postignut pogodak pa je rezultat bio identičan onom iz prve utakmice kada je Hrvatska slavila s 2:1. Sve će biti odlučeno u posljednjem kolu kada će momčad Zlatka Dalića dočekati Portugal dok će Francuzi zaigrati protiv Švedske. Svjetski prvaci slavili su u Portugalu pogotkom Kantea te sada s 13 bodova drže prvo mjesto, s tri boda više od Portugala. Hrvatska i Švedska su na tri boda, no Dalićeva ekipa ima za nijansu bolju gol razliku.

——————————————————-

Danielson je ponovno strijelac, ali ovoga puta u svoju mrežu! Udarac Ivana Perišića švedski branič skrenuo je u vlastiti gol, rastu hrvatske nade!

——————————————————–

Marcus Danielson, u posljednjim je trenucima prvog poluvremena, postigao prelagan pogodak nakon ubačaja iz kornera i Švedska vodi s 2:0!

Dejan Kuluševski ‘odlučio’ je baš protiv Hrvatske upisati prvi gol u dresu Švedske. Vodstvo domaćina upisano je u 36. minuti.

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras od 20:45 sati gostuje na Friends Areni u sklopu 5. kola Lige nacija gdje će protiv Šveđana tražiti dobar rezultat kako bi osigurali ostanak u elitnoj skupini.

Izabranici Zlatka Dalića su se za Švedsku pripremali protiv Turske gdje smo gledali pravu golijadu, ali i ostali bez Marcela Brozovića i Domagoja Vide koji su pozitivni na koronavirus. S druge strane, Švedska je izgubila od Danske u Kopenhagenu u prijateljskom susretu, a za ovu utakmicu nemaju većih izostanaka.

U međuvremenu su stigli i sastavi, i kod jedne i druge momčadi nema većih iznenađenja. Sudac utakmice u Stockholmu je Nijemac Daniel Siebert.

ŠVEDSKA: Olsen – Lustig, Lindelof, Danielson, Bengtsson – Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Kuluševski.

HRVATSKA: Livaković – Uremović, Pongračić, Ćaleta Car, Barišić – Kovačić, Modrić – Brekalo, Vlašić, Perišić, Budimir.