Dalić: 'Kad god protivnik pređe centar, mi primimo gol'

Reprezentacija 11. stu 202021:24 > 21:27
sport klub

Izbornik Zlatko Dalić nakon susreta s Turskom u Istanbulu (3:3) istaknuo je da njegova momčad mora poraditi na obrani.

“Opet se ponavlja da primamo golove olako. To me zabrinjava jer svaki put kad protivnik pređe centar mi primimo gol .Ova utakmica je poslužila svrsi jer sam vidio stvari koje sam htio vidjeti. Moramo popraviti puno stvari. Bilo je puno golova, u drugom dijelu smo igrali malo bolje i trebali smo pobijediti.”

Posebne kritike uputio je igračima na stoperskim pozicijama.

“Slično smo griješili i protiv Francske, Ne možemo mi izlaziti prema lopti, moramo se povući više. Stoperi nisu bili u korekciji. To me brine i nije dobro.”

Izbornik Dalić pohvalio je i člana Osasune Antu Budimira, koji je zabio prvi pogodak Hrvatske na utakmici.

“Budimir je pokazao kvalitetu, iako nije u formi nakon koronavirusa jer mu nedostaje treninga. Na njega možemo računati u budućnosti. Pongračića sam pitao može li igrati, rekao je da mu je lakše kad kreće u utakmicu i vidim ga s nama već u ožujku i nadam se da će biti konkurencija našim prvotimcima.”