Deschamps: Modrić je igrač koji radi razliku

HNS

Svjetski prvaci nakon susreta na Maksimiru i dalje imaju pozitivan omjer s Vatrenima

Hrvatska će i ovaj put tražiti neku drugu priliku za pobjedu protiv Francuza koji su i dalje crna mačka za nas. Svjetski prvaci u Maksimiru su slavili 2:1, čime će se vrlo vjerojatno boriti s Portugalom za završnicu Lige nacija. Izbornik Les Bleusa Didier Deschamps bio je zadovoljan s onim što je vidio.

‘Žao mi je što u prvom poluvremenu nismo više vodili jer smo bili puno bolji. Mbappe je imao odličnu priliku, Martial također. Igrali smo jako dobro iako smo pali u snagom u drugom poluvremenu. U napadu smo igrali odlično, bili smo fluidni i opasniji od Hrvatske. Mogli smo si olakšati posao puno ranije, a Hrvatska je bila blizu pobjedi jer smo mi kasno zabili drugi gol. Modrić je igrač koji radi razliku i to se vidjelo i danas’ – rekao je Deschamps pa nastavio:

‘Ne bih nikoga posebno isticao pa tako ni Pogbu. On je jedan od naših ključnih igrača koji povezuje linije. Nisam htio riskirati s nekim igračima u veznom redu. Rabiot je igrao odlično s obzirom na to što je odigrao 90 minuta u posljednje dvije utakmice. Moramo čuvati neke igrače jer će odigrati devet utakmica u sljedeća tri tjedna’ – zaključio je francuski izbornik.