Petar Musa za SK: Sve bih dao da pobijedimo 'moje' Čehe

Reprezentacija 4. ruj 202014:18 > 14:19
HNS

Mlada hrvatska nogometna reprezentacije jučer je deklasirala Grčku s 5:0 na Gradskom stadionu Varaždin u petom kolu skupine 4 kvalifikacija za EURO.

‘Mini Vatreni’ pokazali su koliko su talentirani razbivši Grke koji nisu znali što ih je snašlo. Rezultat je mogao biti još pogubniji za goste da su hrvatski igrači bili koncetriraniji pred golom. Ova pobjeda ima još veći značaj s obzirom da je izborena bez izbornika Bišćana i njegovog stožera na klupi zbog koronavirusa.

Mini Vatrenima sad slijedi možda i najvažnija utakmica kvalifikacija protiv vodeće Češke u ponedjeljak u 18 sati na stadionu Čeških Budejovica. Ususret tog dvoboja nazvali smo prvog napadača mlade reprezentacije i čovjeka koji najbolje poznaje češki nogomet Petra Musu.

Ovaj stasiti 22-godišnji napadač se u posljednjih godinu dana profilirao kao prvi izbor Igora Bišćana u vrhu napada i to sve zbog vrhunskih igara u aktualnom češkom prvaku Slaviji Prag. Jučer je postigao dva pogotka i najavio da je u vrhunskoj formi prije utakmice protiv ‘svojih’ Čeha.

SPORTKLUB: Jučerašnja pobjeda protiv Grčke je jedna od najimpresivnijih pobjeda mlade reprezentacije uopće. Kako si je ti doživio?

MUSA: Slažem se s tom konstatacijom. Grčka nije nimalo bezopasan protivnik, ekipa je to koja se inače jako dobro brani, igraju vrlo čvrsto i nije im lako zabiti jedan gol, a kamoli pet. Međutim, mi smo im zabili već u prvoj minuti utakmice i tu je sva njihova taktika pala u vodu. Kada je pao drugi, pa brzo i treći gol utakmica je bila gotova. Mi smo zaista bili nabrijani za ovu utakmicu, vidjelo se da nismo dugo igrali za reprezentaciju i stvarno smo igrali fantastično.

SPORTKLUB: Ponovno si dobio povjerenje izbornika Bišćana kojeg istina nije bilo na klupi, ali opravdao si njegovo povjerenje postigavši dva gola. Kako je bilo igrati bez cijelog stručnog stožera na klupi?

MUSA: Moram priznati da su Tomislav Rukavina i Petar Krpan sjajno odmjenili Bičćana i na tome im čestitam. Zabio sam dva gola i to mi zaista puno znači ponajprije jer smo upisali bitnu pobjedu, ali i zbog mene osobno jer sam u prve dvije utakmice sezone za Slaviju ušao s klupe i to mi je teško palo s obzirom da sam prošle sezone bio najbolji strijelac lige i izabran na najboljeg napadača.

SPORTKLUB: Kako objašnjavaš to da si ulazio s klupe, a prošlu sezonu si završio na fantastičan način?

MUSA: Ne znam, zaista ne znam i to me moram priznati malo muči. Svaki igrač želi igrati, a pogotovo kada je to zaslužio, ali ima puno utakmica u sezoni i znam da ću dobiti svoju pravu šansu. Bilo je puno ponuda za mene nakon prošle sezone i kada je klub to sve odbio očekivao sam da ću biti u prvom sastavu na početku sezone, ali očito je trener imao neke drugačije zamisli.

SPORTKLUB: Jesi li možda razgovarao s trenerom?

MUSA: Ne, mislio sam da nema potrebe zbog načina na koji sam završio prošlu sezonu. U prijateljskim utakmicama sam također zabijao i očekivao sam da ću biti u prvom sastavu, ali to se nije dogodilo. Baš zbog svega toga su mi ova dva pogotka za reprezentaciju zaista jako puno značila.

SPORTKLUB: Koliko bi ti tek značio pogodak u sljedećoj utakmici protiv ‘tvojih’ Čeha u ponedjeljak?

Petar Musa privatna arhiva

MUSA: Bit ću potpuno iskren, sve bih dao da ih pobijedimo! Ne moram zabiti gol, ali samo želim da ih pobijedimo kako bi im se osvetili za onaj poraz krajem prošle godine na našem terenu. Nakon te utakmice su me zadirkivali u Slaviji i bio sam zaista ljutit što nismo uspjeli slaviti. Imam poseban motiv igrati protiv Češke i siguran sam da ih možemo pobijediti.

SPORTKLUB: Česi su prvi na ljestvici i pobijedili su vas prošle godine 2:1. Kako oni igraju, jesu li zaista bolji od vas?

MUSA: Ma ne, u toj utakmici smo se mi previše ispromašivali i oni su kaznili naše greške te zabili dva gola. Čvrstog sam uvjerenja da smo bolji od njih i ako ćemo igrati kao protiv Grčke da ćemo ih pobijediti. Oni su momčad koja igra vrlo čvrsto, imaju razvijen timski duh i zbog toga su uspješni, ali ponavljam, bolji smo i siguran sam da ćemo to pokazati u ponedjeljak.

SPORTKLUB: Ima li vaših suigrača iz Slavije u reprezentaciji?

MUSA: Dva moja suigrača igraju u reprezentaciji i s jednim ću imat izravan duel jer igra na poziciji stopera. Veselim se tome također, ali ponovit ću, samo želim da i pobijedimo i da pokažemo da smo bolji od njih.