Remi Hrvatske, Španjolska brojala do osam

Getty Images

Nogometna reprezentacija Hrvatske remijem protiv Turske započela je svoj put u kvalifikacijama za SP 2018. u Rusiji.Oba gola na “Maksimiru” postignuta su u finišu prvog poluvremena. “Vatreni” su poveli preko Ivana Rakitića sa bijele točke u 44. minuti, a bod Turcima donio je Hakan Čalhanoglu

Kosovo je odigralo neriješeno na gostovanju u Finskoj 1:1 u prvoj službenoj utakmici.Domaća reprezentacija je povela preko Paulusa Arajurija u 18. minuti, a bod Kosovu donio je Valon Beriša iz penala u drugom poluvremenu.
U duelu Ukrajine i Islanda, koji je također odigran pred praznim tribinama, Islanđani su poveli preko Alfreda Finbogasona u petoj minuti, a izjednačio je Andrij jarmolenko u 41.
Najviše golova na startu kvalifikacija postigla je Španjolska, koja je sa 8:0 pobijedila Lihtenštajn. U grupi G do pobjede je došla Italija, koja je sa 3:1 bila bolja od Izraela, dok je duel Albanije i Makedonije prekinut zbog potopa na Skadru pri rezultatu 1:1.
Srbija je započela kvalifikacije remijjem protiv Republike Irske na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 2:2.
U preostalim susretima Grupe D, Austrija je u gostima bila bolja od Gruzije 2:1, dok je Wales sigurno startao u kvalifikacijama, svladavši Moldaviju kod kuće sa 3:0.