Modrić kao nikad dosad opleo po HNS-u zbog Rujevice!

Reprezentacija 16. lis 201920:59 > 21:10
Foto: Alex Pantling / Staff

Nije dugo trebalo čekati na reakciju kapetana hrvatske reprezentacija na današnju informaciju kako će se posljednja utakmica kvalifikacija protiv Slovačke definitivno odigrati u Rijeci, na Rujevici...

Alex Pantling / Staff

“Hrvatski nogometni savez ovim putem želi okončati nagađanja o mogućoj promjeni domaćinstva utakmice protiv Slovačke te potvrđuje kako će odlučujući susret za odlazak na EURO 2020. biti odigran 16. studenoga na stadionu HNK Rijeka, kao što je prvotno i odlučeno”, stajalo je u ranijoj današnjoj objavi HNS-a.

POVEZANO: HRVATSKA PROTIV SLOVAČKE DEFINITIVNO NA RUJEVICI!

Međutim, večeras je na svom Twitter profilu Luka Modrić napisao sljedeće:

– Sa Slovačkom u Rijeci, istom strašću kao u svakom gradu Hrvatske. Igrači ne odlučuju gdje. Zato nema skrivanja iza momčadi kad se krivo procjenjuje.

Iako nije bio izričit, vrlo je jasno na što je mislio s posljednjim dijelom rečenice. Pogrešna procjena bila bi upravo ona HNS-a koji je očito smatrao kako će Vatreni do posljednjeg kola već osigurati plasman na Euro.

A ovaj dio “skrivanje iza momčadi” posebno upada u oči, jer upravo se nakon utakmice protiv Walesa u javnosti pojavila informacija kako su igrači to koji su protiv nastupa na Rujevici te da žele završni susret igrati na Poljudu. To je, ovom objavom, pretpostavljamo, Modrić htio demantirati.

Podsjetimo, u utorak je i predsjednik Rijeke i član Izvršnog odbora HNS-a Damir Mišković ljutito reagirao nakon što se se pojavila informacija kako bi se hrvatski – slovački ogled mogao igrati na stadionu Maksimir.

– Osobno sam član izvršnog odbora HNS-a i dopredsjednik Saveza, a o mogućoj promjeni domaćinstva ove utakmice saznao sam iz medijskih napisa – kazao je Mišković.

– Promjena domaćinstva, koliko sam upoznat, nije bila tema formalnih ili neformalnih razgovora unutar izvršnog odbora HNS-a, a osobe iz Saveza zadužene za organizaciju utakmice najavile su svoj dolazak u kamp HNK Rijeka u ponedjeljak ili utorak idućega tjedna – dodao je.

Trenutno je Hrvatska vodeća na ljestvici skupine s 14 bodova, dva više od druge Mađarske, četiri više od treće Slovačke, odnosno šest više od četvrtog Walesa, ali i s utakmicom više od Slovačke i Walesa.