Poznat razlog: Igrači ne žele igrati na Rujevici

Reprezentacija 16. lis 20198:18 > 8:28
Michael Regan/Getty Images

Hrvatska nogometna reprezentacija odlučujuću utakmicu kvalifikacija protiv Slovačke trebala je igrati na Rujevici u Rijeci, ali čini se kako će ipak Zagreb biti domaćin u posljednjem kolu.

hnk rijeka

Iako još nije službeno, sve je izglednije kako će Hrvatska dočekati Slovačku na Maksimiru.

Razlog nagle promjene je što su neki članovi HNS-a, ali i igrači zaključili kako ih veća potpora očekuje na Maksimiru, a i bolji teren (grijani travnjak).

Igrači su navodno rekli kako žele na Maksimiru igrati pred punim tribina, a znamo i da stadion u Zagrebu može primiti veći broj gledatelja od Rujevice.

Također, Hrvatska je posljednji poraz na Maksimiru doživjela protiv Belgije još tamo 2015. godine.

Jedan od razloga je i taj što u odlučujućoj utakmici protiv Finske koja je odigrana prije dvije godine na Rujevici stadion nije bio pun, a izbornik Zlatko Dalić je upravo to izdvojio kao najbitniju sekvencu.

Treba nam pun stadion, maksimalna podrška, savršeni uvjeti u toj utakmici“, rekao je izbornik.

Izvršni čovjek HNS-a Marijan Kustić je odlučio čini se poslušati želju igrača i Zagrebu dodijeliti domaćinstvo, a kako će reagirati na konačnu odluku Damir Mišković i ostalo društvo s Rujevice, ostaje nam vidjeti.

Povezano