Rayo Vallecano šokirao Gattusa

Nogomet 10. ruj 202216:06 > 16:07 0 komentara
Fabrizio Corradetti / LaPresse via Guliver

U prvom subotnjem susretu 5. kola španjolske La Lige nogometaši Rayo Vallecana na domaćem su terenu svladali Valenciju 2:1.

Zasluženo je Rayo Vallecano ostvario drugu pobjedu ove sezone protiv gostiju Gennara Gattusa koji su bili blijedi te su razočarali nakon lijepe posljednje predstave kada su doma s 5:1 pobijedili Getafe.

Rayo Vallecano je poveo već u petoj minuti golom Isi Palazona, a čudo kako je Valencia do kraja poluvremena izdržala samo s tim minusom od jednog gola jer je domaćin promašio brojne prilike. U svemu se istaknuo vratar Valencije, Gruzijac Mamardašvili. No, kada nisu uspjeli domaći igrač drugi pogodak za Rayo je dao igrač Valencije Nico Gonzalez. U 52. minuti, nakon kornera, spomenutog igrača je lopta pogodila i odbila se u mrežu za 2:0. U 93. minuti Valencia je uspjela tek zabiti počasni pogodak, učinio je to Diakhaby.

Rayo je preskočio Valenciju na ljestvici te je trenutačno deseti, dok je Valencia na 12. mjestu.

U nedjelju igraju Real Madrid – Mallorca, Elche – Athletic, Getafe – Real Sociedad i Betis – Villarreal, dok utakmicom Almerije i Osasune kolo završava u ponedjeljak.