Puljić za SK: Hajduk je svakom opasan i u Europi

Hrvatska 19. srp 202218:13 > 18:14 0 komentara
NelxPavletic via Guliver

Hajduk je na ždrijebu u Nyonu saznao potencijalne protivnike u 3. pretkolu Konferencijske lige. Bit će to bolja momčad iz dvoboja Vitoria SC iz Guimaraesa i Puškas Akademije.

A upravo za Puškas Akademiju igra i jedan Hrvat, 28-godišnji Vinkovčanin Jakov Puljić. Bivši napadač Rijeke, Cibalije, Lokomotive, Intera i poljske Jagiellonije javio se za Sport Klub i otkrio nam nešto više o tom mladom klubu osnovanom prije 17 godina.

“Pokušava se kroz tu akademiju dosta mladih igrača uključivati, isto tako, klub je mlad, ali imaju jasan cilj. Žele svake godine Europu, iako nema nekog prevelikog pritiska na nas. Samim time što igramo nogomet mi kao igrači želimo neki cilj i uvijek nešto više napraviti. Treću sezonu smo sad u Europi, ali nismo napravili još neki veći iskorak. Prošle godine smo prošli jedno pretkolo pa smo ispali, a dvije godine prije se ispalo odmah na početku dok ja još nisam ni bio u klubu, cilj nam je doći do skupine, a sve poslije je plus. Ali kažem, nije da je neka velika euforija jer ni nemamo nekih navijača. To je 40 kilometara od Budimpešte, većina igrača živi u Budimpešti i onda se putuje u to selo na treninge, a lijep je kamp sve je odlično sređeno, ali to je malo mjesto pa ni nema baš navijača”, detaljno nam je objasnio Puljić.

Pošto je igrao i u Hrvatskoj i Mađarskoj, objasnio nam je neke razlike u nogometnom svijetu.

“Što se tiče infrastrukture tu su oni daleko od hrvatskog nogometa, od 12 klubova, 10 ih ima nove stadione. Što se tiče nogometa, kvaliteta je više na strani HNL-a, to se vidi i po izlaznim transferima i rezultatima u Europi. Ali ima i ovdje puno stranaca koji su dobri i za mađarske prilike oni dovode jako dobre igrače koje čak neki u HNL-u ne bi mogli dovesti, dobro plaćaju i privuče ih ta neka infrastruktura i stadioni.”

Dakle, igrači bez pritiska igraju u Europi, a sada je novi izazov pred njima, Vitorija iz Guimaraesa.

“Jako su dobri, to je nekakva atmosfera slična, imaju dobar stadion, puno navijača, vjerujem da će biti jako dobra atmosfera i da će biti teško. Oni su favoriti, ali nikad se ne zna, mi ćemo dati sve od sebe za dobar rezultat. Ali, neće biti jednostavno sigurno”, rekao nam je Jakov.

Nažalost, Puljić je prošle sezone zaradio ozljedu metatarzalne kosti i morao je na operaciju nakon čega mu je uslijedila pauza. Sad je odigrao par pripremnih utakmica, ali kaže, ne zna što će biti u budućnosti.

“Dok sam bio u Rijeci tamo sam igrao možda i najbolji nogomet karijere. Trenutno nisam, bio sam ozlijeđen, pukla mi je metatarzalna kost, sad se vraćam. Ne znam ni situaciju, kako će mi biti s nogom, koliko ću igrati. Dok traje prijelazni rok ne možeš znati ništa, ali kad krenu utakmice ću biti pametniji. Uvijek je malo teže kad se vraćaš od ozljede, a dolaze novi igrači. Vidjet ćemo kako će se odvijati situacija.”

A kad smo već kod Rijeke u kojoj je i sam igrao, prokomentirali smo njihova pojačanja koja su doveli za ovu sezonu.

“Svi su nekako skeptični prema Rijeci, ali predsjednik Mišković i tamo struka rade dobar posao iz godine u godinu. Vjerujem da su svi iznenađeni pojačanjima koje dovode jer sigurno nije lako dovesti tako renomirane igrače i mislim da kad se uigraju da će biti konkurentni.”

Uspiju li nekako pobijediti tu neugodnu Vitoriju, Puškas Akademija susrest će se u 3. pretkolu Konferencijske lige s Hajdukom.

“Pratim HNL otkad sam otišao iz Hrvatske, sad možda čak i više. Draže mi je tako pratiti i puno je zanimljivije kad su se pojačale druge momčadi prošlu sezonu. Po meni, Hajduk je zadržao kostur momčadi i doveli su tog Borevkovića iz Vitorije tako da sigurno će biti opasni za svakoga, kako u HNL-u tako i u Europi. Pogotovo jer ostaju i Livaja i Kalinić, Krovinović, svi su bitni igrači na okupu. Mislim da će im samo trebati malo vremena da se poslože i mislim da ove godine mogu biti još konkuretniji za naslov. Sigurno će Hajduk biti veliki izazov za nas ako prođemo, ali to je otom potom”, kaže Puljić.

Jakov nam je priznao da mu je kvalitetniji nogomet u Hrvatskoj nego u Mađarskoj, a potvrdio nam je i da ne odbacuje mogućnost da se jednog dana vrati u HNL. Kad i hoće li to biti, reći će nam budućnost.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!