Promijenili godinu osnivanja: Sad su najstariji na svijetu!

Nogomet 18. lip 202221:46 > 19. lip 2022 15:51 0 komentara
Action Plus John Patrick Fletcher

Crystal Palace službeno je promijenio godinu osnivanja i postao najstariji profesionalni klub na svijetu.

Crystal Palace je promijenio godinu osnivanja na grbu – s 1905. na 1861. godinu.

Tako klub sa Selhurst Parka polaže pravo na status najstarijeg nogometnog kluba na svijetu.

U klubu tvrde da su prvu utakmicu odigrali 15. ožujka 1862. protiv Foresta. To je prva ikad zabilježena utakmica između dvije momčadi koje su formirale FA Engleske.

Ako ovaj datum osnivanja bude priznat kao službeni od strane FA Engleske, Crystal Palace će se smatrati najstarijim profesionalnim klubom.

Najstariji profesionalni klub na svijetu je Notts County osnovan 1862. godine, dok je najstariji klub Sheffield FC, osnovan još 1857., no riječ je o amaterskom klubu iz neprofesionalne lige.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!