Španjolski prvoligaš ovim potezom oduševio nogometni svijet

Nogomet 6. svi 202114:47 0 komentara
Twitter/Cadiz

Španjolski prvoligaš Cadiz pokazo je veličinu i van nogometnih terena. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Čelnici Cadiza odlučili su pokrenuti nogometne škole u El Salvadoru.

El Salvador je jedna od siromašnijih zemalja, a djeca su sada dobila priliku za besplatno nogometno školovanje kroz 263 škole.

Najboljim pojedincima bit će osiguran i dolazak u Cadizovu akademiju, a možda netko od njih kasnije izgradi i značajnu nogometnu karijeru. Cadizu je ovo prvi ovakav projekt, a u planu imaju još.

Nakon El Salvadora, škole bi trebali otvarati u Nikaragvi i Gvatemali, kako bi nogomet dobio na popularizaciji u ovim zemljama Centralne Amerike.

Cadiz je napravio sjajan posao prethodnih godina. Klub je među financijski najstabilnijim u Španjolskoj, a ekipa se vratila u La Ligu, gdje su na dobrom putu da postanu stabilan prvoligaš, što je prvi cilj čelnika kluba.

Španjolski klub inače ima otvorene akademije za uzraste od 12 do 18 godina, te mini nogometne škole za dječake od sedam do 11 godina.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!