SLUŽBENO Simeone za 30 milijuna doveo Brazilca iz Bundeslige

Nogomet 24. kol 202119:50 > 20:12
Guliver Image

Diego Simeone odriješio je klupsku blagajnu i doveo novo pojačanje na Wandu Metropolitano.

Sada već bivši igrač berlinske Herthe Matheus Cunha uskoro će postati novi član španjolskog prvaka.

Cunha je ranije tijekom dana snimljen na madridskom aerodromu, a uskoro ga očekuju liječnički pregledi kao i potpis ugovora sa svojim novim klubom.

Diego Simeone se dvoumio između njega i srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića, ali izbor je očito pao na Brazilca.

Kako pišu španjolski mediji, Atletico će za njegove usluge Herthi uplatiti 30 milijuna eura.

Matheus Cunha je iz rodnog Brazila stigao u švicarski Sion 2017. godine gdje je postigao dvocifren broj golova u prvenstvu.

Sjajne partije tada 18-godišnjeg Cunhe zapazili su skauti RB Leipziga, ali za dvije provedene sezone u tom klubu se nije naigrao pa je uslijeio transfer u Herthu. Tamo je pronašao svoju sreću – u 38 nastupa postigao je 12 pogodaka, istaknuo se i asistencijama i od ovog ljeta svlačionica Atletica bit će njegov dom.