Sevilla se spasila nakon 0:2, Rakitiću poluvrijeme

Nogomet 22. sij 202221:15 > 21:16
Guliver Image

Nogometaši Seville spasili su se domaćeg poraza u 22. kolu Primere. Celta je vodila kod Seville 2:0, ali je završilo podjelom bodova (2:2).

Celta je šokirala domaće navijače unutar samo četiri minute prvog poluvremena. Argentinac Cervi je u 37. minuti prvi zatresao domaću mrežu, a već u 40. je bilo 2:0 kada je zabio Iago Aspas, najbolji strijelac kluba iz Viga.

Dugo vremena je Celta čuvala vodstvo 2:0, ali kako je brzo zabila dva gola tako ih je brzo i primila. Gomez je u 71. minuti smanjio, a idućem suparniku zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi bod je osigurao Oliver Torres golom u 74. minuti.

Sevilla na drugom mjestu ima tri boda manje od madridskog Reala, ali i jednu odigranu utakmicu više. Celta je došla na 11. mjesto.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić počeo je utakmicu za Sevillu, ali je i zamijenjen početkom drugog poluvremena.

Uvjerljivo su ogled 22. kola odradili nogometaši Villarreala koji su na domaćem terenu svladali Mallorcu 3:0. Počelo je autogolom Russa, a u prvom dijelu za domaći sastav još je zabio Trigueros. Pobjeda je zaokružena u 87. minuti kada je Dani Parejo pogodio s bijele točke, a nesretni Russo je na kraju i pocrvenio (dva žuta kartona).

Villarreal je ovom pobjedom preskočio Barcelonu i Rayo Vallecano te je trenutačno šesti na ljestvici.

Podsjetimo kako je u prvom subotnjem susretu, u derbiju začelja, Cadiz pobijedio Levante u gostima 2-0. Cadiz je time ostvario ukupno tek treću pobjedu u sezoni, a zanimljivo da je sve tri upisao u gostima. Cadiz je napustio pretposljednje mjesto ljestvice te je preskočio Alaves. Ima 18 bodova, odnosno, sedam više od posljednjeg Levantea koji je i dalje na samo jednoj ligaškoj pobjedi u sezoni.

Primera, 22. kolo

Villarreal – Mallorca 3:0 (Russo 12-ag, Trigueros 34, Dani Parejo 87-11m)

Sevilla – Celta 2:2 (Gomez 71, Oliver Torres 74 / Cervi 37, Iago Aspas 40)

Levante – Cadiz 0:2 (Negredo 34, Salvi 73)

Atletico Madrid – Valencia (21 sat)

odigrano:

Espanyol – Betis 1:4 (Raul de Tomas 14 / Borja Iglesias 31-11m, 53, Rodriguez 36, Willian Jose 76)