Sevilla i Rakitić u Ligu prvaka, Alaves ispao

Nogomet 15. svi 202222:14 > 22:18 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Atletico Madrida i Seville odigrali su 1:1 na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici, što je gostima bilo dovoljno za osiguravanje plasmana u Ligu prvaka, a grčevita borba će se voditi za opstanak u La Ligi između Granade, Mallorce i Cadiza.

Gimenez je u 30. minuti doveo Atletico u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je En Nasyri u 85. minuti. Ivan Rakitić je igrao za Sevillu do 56. minute.

Atletico je kolo prije kraja sa 68 bodova treći, a Sevilla s bodom manje četvrta.

Takav rasplet u Madridu rastužio je Sevillinog gradskog suparnika Betisa, koji je s 2:0 svladao Granadu na svom stadionu, a oba pogotka postigao je Juanmi (14, 89). Betis ima 64 boda, ali ne može skinuti Sevillu s četvrtog mjesta ni pobjedom u zadnjem kolu, jer je Sevilla u slučaju istog broja bodova bolja zbog prednosti u međusobnim dvobojima.

Betis će se morati zadovoljiti mjestom u Europskoj ligi u koju će zajedno s Real Sociedadom. Baski su s 2:1 slavili u Villarrealu, što je bio izravan dvoboj za mjesto u Europskoj ligi. Coquelin (43) je doveo domaće u vodstvo, a preokret Sociedadu donijeli su Isak (56) i Zubimendi (73).

Villarrealu je ugrožen i plasman u Konferencijsku ligu, jer ima samo bod više od Athletica koji je s 2:0 svladao Osasunu golovima Berenguera (33) i Villalibrea (79). Ante Budimir je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Levante je za oproštaj od La Lige svojim navijačima podario pobjedu nad Alavesom 3:1 i gurnuo baskijsku momčad na dno ljestvice te povukao za sobom među drugoligaše.

Trećeg drugoligaša će se tražiti u krugu tri momčadi. Granada je uoči zadnjeg kola sa 37 bodova u nešto boljoj poziciji od Mallorce i Cadiza koji imaju bod manje.

Cadiz je mogao imati još bolju situaciju da je u 61. minuti protiv prvaka Real Madrida, kod rezultata 1:1, Negredo realizirao kazneni udarac. Ukrajinski vratar Andrij Lunin je obranio, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Mallorca je na dramatičan način došla do domaće 2:1 pobjede protiv Rayo Vallecana, koja im može donijeti spas. Pobjednički pogodak je Prats postigao u drugoj minuti sučevog dodatka.

U zadnjem kolu Granada je domaćin Espanyolu i pobjeda joj donosi spas. Mallorca će u goste Osasuni, a Cadiz ide kod Alavesa. U slučaju pobjede sve tri momčadi među drugoligaše će preseliti Cadiz.