RFEF odbacio sporazum između La Lige i CVC-a

Nogomet 11. kol 202114:45 > 14:53 0 komentara
Jos Oliva

Španjolski nogometni savez (RFEF) odbacio je predloženi sporazum vrijedan više milijardi eura o ulaganju i podjeli prihoda između La Lige i tvrtke CVC, rekavši da dogovor 'povećava nejednakost' i mogao bi utjecati na budućnost natjecanja.

La Liga, organizator natjecanja prve i druge španjolske lige, priopćila je prošlu srijedu kako je s fondom CVC postigla preliminarni sporazum o ‘ubrizgavanju 2,7 milijardi eura u natjecanje i klubove’.

Oko 90 posto tog novca otišlo bi u 42 kluba prve i druge španjolske lige a oni bi zatim 15 posto primljenog iznosa mogli koristiti na kupnju novih igrača i plaće svojih aktualnih nogometaša. Fond CVC bi zauzvrat dobio 10,95 postotni udio u novoosnovanoj zajedničkoj kompaniji s La Ligom pa u idućih 40 ili 50 godina dobivao toliki iznos ostvarene dobiti. Ne bi pritom sudjelovao u organizaciji natjecanja u Španjolskoj.

“RFEF, svjestan različitih pritužbi i komentara raznih klubova prve i druge lige, izrazio je svoje čvrsto protivljenje ovom sporazumu”, priopćilo je španjolski Savez u priopćenju u srijedu koje je izazvalo bijes predsjednika La Lige Javiera Tebasa.

“Najvažnije je da sporazum povećava nejednakost i u osnovi onemogućava razuman razvoj formata profesionalnog nogometnog natjecanja u Španjolskoj”, dodaje RFEF.

Real Madrid je u utorak najavio pokretanje sudskog postupka protiv predsjednika španjolske lige Javiera Tebasa zbog dogovaranja ‘štetnog’ posla s američkim investicijskim fondom CVC Capital Partners koji bi za 2,7 milijardi eura stekao 11 posto vlasništva nad poslovanjem La Lige.

Predjednik La Lige Tebas je u srijedu na twitteru kritizirao odluku RFEF, kazavši kako španjolski Savez nije dovoljno dobro proučio predloženi sporazum.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!