Real Betis bolji od Villarreala

Photo by Pablo Morano/Orange Pictures via Guliver

Real vodi na ljestvici sa 15 bodova, dva više od Barcelone, dok je Betis skočio na treće mjesto sa 12 bodova. Po 10 imaju Villarreal, Athletic Bilbao i Atletico Madrid.

U susretu 5. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Betis je pobijedio Villarreal sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Rodrigo Sanchez u 61. minuti.

U ranie odigranom susretu Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu pobijedio Real Mallorcu sa 4-1 upisavši sedmu pobjedu u nizu, pri čemu petu u Primeri. Po jednu su ostvarili u europskom Superkupu, te Ligi prvaka.

Ovoga puta Real je slavio preokretom. Mallorca je povela u 35. minuti golom Vedata Muriqija na asistenciju Leea Kanga-Ina, no Real je u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio golom Federica Valverdea koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora.

“Kraljevski klub” je u prvom poluvremenu imao 72 posto posjeda lopte, domaći igrači su uputili 15 udaraca, a gosti samo tri, međutim nakon prvog dijela rezultat je bio 1-1

Real je u ipak u 72. minuti uspio okrenuti rezultat, a strijelac za 2-1 bio je Vinicius Junior. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Rodrygo pogodivši u 89. minuti za 3-1, a konačnih 4-1 postavio je Antonio Rudiger u trećoj minuti nadoknade.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real od 59. minute umjesto Edena Hazarda.

Getafe je sa 2-1 pobijedio Real Sociedad ostvarivši prvu pobjedu sezone. Sve najzanimljivije se dogodilo u razmaku od 45. do 51. minute. Getafe je poveo 2-0 golovima Enesa Unala (45+5) i Carlesa Alena (48), dok je Brais Mendez u 51. minuti pogodio za 2-1.