Prvi čovjek La Lige: PSG opasan koliko i projekt Superlige

Nogomet 8. ruj 202121:38 > 09. ruj 2021 13:10
IrinaxR.xHipolitox

Prvi čovjek La Lige Javier Tebas kritički je govorio o PSG-u, rekavši da je francuski klub opasan za europski nogomet koliko i projekt Superlige.

Na ‘Park prinčeva’ su u ljetnom prijelaznom roku stigli Sergio Ramos iz Real Madrida i Lionel Messi iz Barcelone.

„PSG izgleda kao liga legendi, s obzirom na to koliko neki igrači imaju godina. U La Ligi su mladi nogometaši, poput Viniciusa“, konstatirao je Tebas.

„Nedostaju mi Messi, Sergio Ramos… Ali nitko nije nezamjenjiv. Odlasci Ronalda ili Neymara izgledali su kao katastrofa, a mi smo nastavili rasti“.

Prvi čovjek La Lige smatra da je poslovanje francuskog giganta ‘neodrživo’.

„Ono što PSG radi je opasno koliko i projekt Superlige. Kritizirali smo Superligu jer bi uništila europski nogomet, sada moramo učiniti isto sa PSG-om. Taj klub sada troši više od 600 milijuna eura na plaće. Televizija u Francuskoj neće plaćati ništa više od 70 milijuna eura, a već su objavili da imaju komercijalne gubitke 30 posto veće od drugih u Europi. To nije održivo. To ne može opstati“.