Primera pred punim stadionima

Nogomet 29. ruj 202110:30 > 10:34 0 komentara
Xinhua

Nogometne utakmice u Španjolskoj od petka bi se opet trebale igrati pred 100-postotnom popunjenošću tribina, izvijestilo je španjolsko Ministarstvo zdravstva.

U srijedu je održan sastanak Ministarstva sa sedamnaest autonomnih pokrajina na kojem je jednoglasno dogovoreno proširenje kapaciteta sa sadašnjih 60 posto.

Španjolska je u ožujku 2020. godine kompletno zatvorila stadione i dvorane zbog koronavirusa koji je u toj zemlji s 47 milijuna stanovnika zarazio preko 4,9 milijuna ljudi (oko 86.000 preminulih). Početkom ove sezone je dopustila djelomični povratak gledatelja, ali uz nošenje maski i održavanje razmaka među posjetiteljima.

U srijedu je u Španjolskoj bilo cijepljeno 76,9 posto stanovnika što je dovelo do popuštanja mjera. U zatvorenim dvoranama gdje se igraju košarkaške i rukometne utakmice maksimalni dopušteni kapacitet tribina trenutačno smije biti 40 posto, ali bi od petka trebao biti 80 posto.

Španjolska nogometna liga s klubovima poput Real Madrida, Barcelone i Atlético Madrida jedna je od najgledanijih u svijetu. Klubovi su se žalili na pad prihoda zbog zatvorenih stadiona i izostanka turista koji kupuju njihove suvenire i posjećuju klupske muzeje.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!