Pobuna Reala i Barcelone: ‘Ne želimo dijeliti prihode’

Nogomet 6. kol 20219:05 > 9:23 0 komentara
Guliver Images

La Liga je ranije ovog tjedna objavila kako je postignut dogovor s investicijskim fondom CVC Partners prema kojem će, u zamjenu za udio njenih prihoda, uprihoditi 2,7 milijardi eura.

Spomenuti iznos, u 90-postotnom obliku bio bi ravnomjerno raspodijeljen klubovima u prvoj i drugoj ligi čime bi se istima pomoglo da prebrode financijsku krizu nastalu pandemijom koja već gotovo 18 mjeseci radi probleme diljem svijeta. Ti financijski problemi ponajviše se očituju kod Real Madrida i Barcelone koji su u ogromnim dugovima zbog čega je upravo Blau Grana izgubila svog legendarnog strijelca Lionela Messija koji je napustio klub nakon 21 godine.

Stoga ne čudi da su dva najveća španjolska kluba protiv dogovora La Lige i CVC Partnersa.

Real Madrid ne može prihvatiti dogovor koji nije predočen u potpunosti svim klubovima La Lige i Segunde, posebno jer se radi o ugovoru koji bi drugoj tvrtki prenio dio prihoda od audiovizualnih prava na razdoblje od čak 50 godina. Ovaj oportunistički fond je već slično pokušao u razgovorima s talijanskom i njemačkom ligom,” stoji u izjavi kluba sa Santiago Bernabeua.

Iz Barcelone su reagirali na sličan način.

Nogometni klub Barcelona smatra kako postignut dogovor nije dovoljno kvalitetno prezentiran svim klubovima te o njemu nije raspravljano na ispravan način, posebno jer se radi o prihodima od televizijskih prava na razdoblje od čak pet desetljeća.

Otpor Reala i Barcelone ne čudi, njihovi šefovi i dalje agitiraju za stvaranje Super lige koja je u mjesecu travnju prezentirana javnosti na opći šok i gađenje nogometnih navijača, a nakon žestokog otpora, devet od dvanaest klubova istupili su iz tog projekta. Ostali su samo Real, Barcelona i Juventus.

Dva najveća španjolska kluba nemaju namjere prihode dijeliti s ostatkom ligaških klubova, stoga teško da će ikada prihvatiti ikakav dijalog s čelnicima La Lige.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!