Osasuna otkupila Budimira, ostaje u Pamploni

Nogomet 7. lip 202121:22 > 21:23
REUTERS/Juan Medina

Hrvatski napadač Ante Budimir i iduće će sezone igrati za Osasunu, momčad iz Pamplone otkupila je njegov ugovor od Mallorce.

Budimir je time postao najskuplji nogometaš u povijesti Osasune jer će klub iz Pamplone platiti Mallorci osam milijuna eura. U klauzuli je bila i jedna ‘sitnica’ vezana za Hrvata. Naime, ako je neka momčad htjela dovesti Budimira, morali su platiti 15 milijuna eura, dok je Osasuna za njega morala izdvojiti ‘samo’ osam milijuna, što je na kraju i aktivirala.

Ruben Garcia, Dady i Masous Shojaei su dosad bili najskuplji nogometaši u povijesti Osasune, plaćeni su po tri i pol milijuna eura.

Budimir će potpisati do 2025. godine, a za klub iz Pamplone zabio je 11 golova. Osasuna je prošle sezone završila na 11. mjestu u La Ligi